Jednoduchá a účinná detoxikácia cez póry na vašich chodidlách!

Jónický chodidlový kúpeľ

Využívanie jónického chodidlového kúpeľu vám pomôže zbaviť sa toxínov z vášho tela. Jedinú vec, ktorú by ste mali spraviť, je použiť soľ, nakoľko je to skvelý prostriedok najmä pre takéto využitie a má protizápalové účinky. Počas toho ako soľ pôsobí, teplá voda otvára vaše póry.


Ak voda stmavne, naznačuje to, že detoxikácia prebehla úspešne. Tu je zopár receptov pre takýto kúpeľ, pokojne ich môžete vyskúšať všetky.

Bentonitový detoxikačný kúpeľ


Ingrediencie:
½  šálky epsom soli
½ šálky bentonitu
2 kvapky levanduľového esenciálneho oleja

Príprava:
Do horúcej vody vložte epsom soľ a esenciálny olej. Nechajte ich rozpustiť sa. Následne zmiešajte bentonit s trochou vody, nepoužite žiaden kov v tomto kroku.

Následne pridajte bentonit do vody so soľou a olejom a namočte si chodidlá. Ponechajte ich vo vode na 20 minút. Takýto kúpeľ vám pomôže detoxikovať telo ale taktiež vám zvýši obsah horčíka!

Kyslíkový detoxikačný kúpeľ

Ingrediencie:

1 lyžica organického zázvorového prášku
2 šálky peroxidu vodíka

Príprava:
Vložte peroxid vodíka a sušený zázvorový prášok do vane s horúcou vodou. Ponechajte vaše chodidlá vo vode na 30 minút. Tento kúpeľ vám pomôže detoxikovať telo, zároveň spraví vašu pokožku hladkou a skvelou a zmierni podráždenia a alergie.

Soľný detoxikačný kúpeľ

Ingrediencie:
2 šálky sódy bikarbóny
1 šálka epsom soli
1 šálka morskej soli
2 lyžičky organického jablčného octu
2 kvapky levanduľového esenciálneho oleja

Príprava:
Do vane s horúcou vodou vysypte sódu bikarbónu a nechajte ju rozpustiť sa. Následne vlejte jablčný ocot, potom kvapky esenciálneho oleja a následne soľ. Namočte si chodidlá a ponechajte ich na 30 minút.


Po kúpeli sa možno budete cítiť slabo či unavene, to znamená, že vaše telo sa účinne detoxikovalo. Tento kúpeľ detoxikuje vašu kožu, zmierni kožné podráždenia a zvýši úrovne horčíka.