Pite citrónovú vodu každý deň, no nerobte tú istú chybu ako milióny robia!

Obrovská väčšina ľudí vôkol celého sveta pije citrónovú vodu ráno a to na lačný žalúdok. Táto ranná rutina je veľmi opodstatnená, vzhľadom na skutočnosť, že citrónová voda je skvelým nápojom ktorý dokáže zlepšiť vaše celkové zdravie a počas toho liečiť mnoho iných problémov vo vašom tele.


Aj lekári doporučujú tento nápoj, vďaka jeho účinkom na vaše telo. Citróny sú skvelým ovocím, bohatým na mnoho vitamínov a živín ktoré zlepšujú imunitný systém a zabraňujú vzniku rôznych chorôb a zdravotných stavov. Je taktiež bohatým zdrojom antioxidantov, esenciálnych olejov a iných živín ktoré zlepšujú zdravie vo všeobecnosti.


Vďaka prítomnosti citróna a všetkých jeho živín, citrónová voda je vysoko účinná voči bakteriálnym infekciám a dokáže zosilniť imunitný systém. Ak budete takýto nápoj piť každé ráno, dodáte tak vášmu telu doporučenú dávku vitamínu C na celý deň, zlepšíte funkčnosť tráviaceho systému, znížite kyslosť vo vašom tele a regulujete pH hladiny.

Každý vie, že pitie citrónovej vody je veľmi prospešné pre ľudské telo, no málokto vie, že aj citrónová kôra by mala byť spracovaná! Vedci tvrdia, že samotná šupka môže byť výhodnejšia než ovocie samotné. Ľudia často citrón vyšťavia a šupku vyhodia. To je práve zlý spôsob ako na prípravu citrónovej vody, nakoľko citrónová šupka poskytuje mnoho vlastných výhod pre naše zdravie.


Ak si chcete pripraviť svoju vlastnú perfektnú citrónovú vodu aj s citrónovou šupkou, narežte zopár citrónov na polovičku, vyšťavte ich do pohára a šupky nastrúhajte. Nevyhadzujte žiadnu časť citróna, jednoducho nalejte horúcu alebo chladnú vodu.

Citrónová voda taktiež zabraňuje vzniku náhlym inzulínovým nárastom ktoré môžu dopomôcť k vzniku cukrovky. Jeho stimulačný dopad na tráviaci trakt taktiež napomáha k rýchlej, zdravej a úplne prirodzenej strate váhy.