Obľúbený kečup poškodzuje vašu pečeň, metabolizmus, mozog, imunitný a nervový systém


Koľko z nás vie spôsob, akým sa podávajú informácie o obsahu produktu kupujúcim? 


Mnoho z nás takéto niečo nevie. Čo by sme mali vedieť je, že spoločnosti spíšu zoradený zoznam ingrediencií kde ingrediencia s najväčším podielom v produkte je prvá, a zoznam pokračuje s ingredienciami ktorých obsah je menší.

 Takáto podaná informácia je pre spotrebiteľa veľmi dôležitá, nakoľko vám dáva možnosť vidieť, čo si práve idete dať do tela.


Tieto informácie vám môžu napomôcť vo výbere potravín ktoré sú kvalitnejšie a zdravšie, a často môžu stať menej než tie mainstreamové na ktoré sme zvyknutí, pretože ich ľudia kupujú v húfoch.
Heinz kečup je jedným z produktov, ktoré sú schopné poškodzovať vaše telo.

Tu je dôvod prečo.

Vysoko fruktózový kukuričný sirup       

Jednou z najčastejších ingrediencií obsiahnutých v Heinz kečupe. Kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy. To avšak nie je zrejmé pre spotrebiteľa, nakoľko spoločnosť nevymenovala rovnakú zložku raz, ale dvakrát, a to pod dvoma rôznymi názvami – kukuričný sirup a vysoko fruktózový kukuričný sirup.


Keď je takýto sirup zmetabolizovaný, vysoko fruktózový kukuričný sirup pôsobí ako cukor v tele, teda zvyšuje hladinu cukru v krvi. V dôsledku toho ohrozuje funkciu pečene. Ďalšou nevýhodou tejto zložky kečupu je skutočnosť, že pochádza práve z GMO surovín, a teda vedie k obezite, oslabeniu imunitného systému, cukrovky a taktiež k srdcovým chorobám.

Destilovaný ocot a cukor


Okrem vysokého obsahu kukuričného sirupu s vysokým obsahom fruktózy je Heinz kečup doplnený… cukrom. Dokonca štyrmi extra gramami cukru na jednu polievkovú lyžicu. Taktiež obsahuje destilovaný ocot, ktorý sa pridáva na konci procesu, a reprezentuje ďalšiu GMO zložku z kukurice.

A tak Heinz kečup obsahuje tri GMO ingrediencie, chemikálie, cukry a k tomu žiadne živiny. Nielenže je konzumovanie takéhoto niečoho nezdravé, samotný kečup po rozbore ani neznie ako akési jedlo.


Zoznam ingrediencií tu pravdaže nekonči. Obsahuje rôzne ďalšie prísady, cibuľový prášok, soľ, žiadne proteíny, taktiež zabudnite na vlákninu či nutričnú hodnotu. 

Doporučujeme vyhýbať sa.