Šťava z červenej repy – očistenie pečene, zničenie obličkových kameňov a zastavenie alergie

Účel detoxifikácie alebo vyčistenia pečene je zbaviť sa toxínov ktoré sa v pečeni nahromadia v priebehu vášho života. 


Tieto toxíny sa dostanú do vášho tela konzumovaním nezdravých spracovaných potravín. Vyčistením si pečene od týchto toxínov si tak posilníte imunitný systém, zbavíte sa zdravotných problémov spojených s pečeňou a zabránite vzniku vážnejších chorôb.
1. Detox na pečeň


Prvý nápoj kombinuje silu červenej repy s ovociami a zeleninami ktoré čistia pečeň. Skombinujte všetky nasledujúce ingrediencie v odšťavovači:


- 1 veľká červená repa
- 1 zelené jablko
- 3 mrkvy
- 4 vňate zeleru
- ½ citróna so šupkou

2. Citrusovo-repový nápoj

Citrusové ovocia sú často využívané v detox nápojoch vďaka vysokému obsahu bioflavonoidov ktorý skutočne zlepšuje živinový obsah akýchkoľvek štiav. Na to, aby ste mali takýto nápoj, skombinujte nasledujúce ingrediencie v odšťavovači:

- 1 veľká červená repa
- 1 grapefruit
- 1 pomaranč
- 1 citrón (alebo 2 limetky)
- 2,5 cm koreň zázvoru

3. Štipľavý nápoj z červenej repy

Tento štipľavý nápoj môže byť až príliš ostrý a teda nie je vhodný pre každého, no je veľmi bohatý na antioxidanty. Na vytvorenie takéhoto nápoja, budete potrebovať:

- 2 veľké červené repy
- 2 alebo 3 červené/žlté papriky
- 1 jalapeno paprička
- 1 limetka

4. Zázvorovo-kapustovo-repový nápojoch

Fialový repový nápoj bude pre vás skvelým osviežením v strede dňa. Zozbierajte nasledujúce ingrediencia a spracujte ich cez odšťavovač:


- 1 veľká červená repa
- ¼ hlavy červenej kapusty
- 1 uhorka
- 4 zelerové vňate
- 1 citrón
- 2,5 cm čerstvého zázvorového koreňa
Očistenie pečene – čo robiť
Pred začatím očisty, uistite sa že získavate dostatočné množstvo živín. Ak mate pocity únavy počas očisty pečene, mali by ste tento proces pozastaviť a začať jesť normálne. To isté platí pre iné vedľajšie účinky ako sú napríklad bolesti hlavy, nevoľnosť či závrate.