9 prírodných spôsobov na vyrovnanie si vlasov


1. Kokosové mlieko

Kokosové mlieko je spojené s vyrovnávaním vlasov. No to nie je všetko. Jeho antibakteriálne účinky zabránia vzniku infekcii skalpu. Extrahujte šťavu z kokosu a ponechajte ju na vlasoch počas desiatich minút, následne opláchnite.


2. Pivo


Ak si chcete udržať rovné vlasy, uistite sa že použijete pivo. Áno, počuli ste správne. Pivo. Podľa Top 10 Home Remedies je pivo bohaté na vitamíny a antioxidanty ktoré udržujú vlasy pevné a uhladené.

3. Aloe Vera

Aloe Vera obsahuje enzýmy ktoré podporujú zdravý rast. Gél z aloe vera hydratuje vaše vlasy a tak ich zanecháva rovnými nakoľko suché vlasy sa ľahšie zvlnia. Home Remedy Shop tvrdí, že si môžete vytvoriť váš vlsatný kondicionér skombinovaním ½ pohára (120 ml) teplého oleja s aloe vera gélom. Opláchnite po tridsiatich minútach a vaše vlasy budú rovné.4. Mlieko a med

Článok od Tree Hugger naznačuje, že použitie mlieka a medu vám vyrovná vlasy. Zmiešajte pohár (240 ml) mlieka s jednou lyžicou medu (15 ml) a zmes aplikujte na vlasy. Vitamíny z mlieka spoločne s čistiacimi vlastnosťami medu vám zanechajú vlasy rovnými a žiarivými.

5. Ricínový olej


Ricínový olej vám ponechá vlasy rovnými, pretože ich hydratuje od pokožky po koreň. Namažte si vlasy ricínovým olejom a ponechajte olej pôsobiť počas niekoľkých minút. Potom si vlasy opláchnite. Neaplikujte príliš veľa oleja na pokožku, nakoľko vaše vlasy môžu vyzerať mastne!

6. Banán

Banány sú bohaté na minerály ktoré podporujú zdravé vlasy. Podľa Home Remedy Shop by ste mali rozmliaždiť dve prezreté banány a vytvoriť si tak masku pre vaše vlasy. Výsledok budú hydratované vlasy ktoré sú rovné a žiarivé. Skvelý spôsob na použitie banánov ktoré sú až príliš prezreté.

7. Zeler


Top 10 Home Remedies píše, že zeler dokáže pôsobiť ako prírodné ‚rovnátko‘ na vaše vlasy a taktiež stimuluje rast vlasov. Namočte listy do vody a extrakt sprejujte na vaše vlasy.