Prečo jesť cviklu - Dôvody ktoré vás presvedčia o jej sile

Cvikle sú plné železa. Spomedzi všetkých potravín sú najbohatšie na železo, hneď po cesnaku. Zároveň, obsah jódu v cvikle je taký veľký, že je druhý – po kely. 


Cvikla nielenže dodáva telu niektoré dôležité živiny, no taktiež zrýchľujú metabolizmus a poskytujú telu silné antioxidanty ktoré sú nápomocné tak v prevencii ako aj v liečení rôznych zdravotných problémov.

1. Cvikla obsahuje polyfenoly a betalainy ktoré liečia poškodenia spôsobené voľnými radikálmi a oxidačným stresom u ľudí.

2. Cvikla je skvelý zdroj vitamínu B9 a dobrý zdroj vitamínu B1, B2, B3, B5, B6 a vitamínu C.

3. Cvikla je bohatá na minerály – draslík, kyselina listová – zlepšujú zdravotný stav srdca; horčík – podporuje silné a zdravé kosti; železo a fosfor – zlepšujú energetické hladiny; jód – hrá úlohu v biosyntéze hormónov štítnej žľazy; meď – ničí voľné radikály






4. Cvikla obsahuje kobalt, ktorý podporuje tvorbu vitamínu B12 (ktorý je syntetizovaný črevnou mikroflórou). Ak by vaše telo nemalo tento vitamín a kyselinu listovú, tvorba červených krviniek by bola prakticky nemožná.

5. Cvikla omladzuje telo vďaka vysokej hladine vitamínu B9 (tiež známy ako kyselina listová), ktorý stimuluje v tvorbe nových buniek.

6. Betalainové pigmenty nachádzajúce sa v cvikle sú schopné pomôcť vášmu telu zbaviť sa škodlivých toxínov.

7. Cvikla obsahuje betakyanín, o ktorom sa zistilo, že zabraňuje rastu rakovinových buniek.

8. Cvikla dokáže výrazne zlepšiť trávenie vďaka vysokému obsahu vláknin.

9. Cvikla zlepšuje efektívnosť ľudského metabolizmu.







10. Pomáhajú v trávení vitamínu D v našom tele.

11. Cvikle zabraňujú vzniku demencie vďaka vysokému obsahu dusičnanov ktoré sú rozložené na dusitany v ústnej dutine. Mnoho štúdií zistilo, že dusitany majú schopnosť otvoriť krvné cievy v tele, čo zlepšuje krvný tok a pomáha kyslíku dostať sa do oblastí ktoré nemajú dostatok kyslíka.


12. Cvikla obsahuje vyššie hladiny pektínu než jablko či mrkva. Pektín pomáha vášmu telo odstrániť rádioaktívne a ťažké kovy. Taktiež zabraňuje šíreniu škodlivých črevných baktérií a zabraňuje vzniku mnohým chorobám.