Maska zo sódy bikarbóny alebo cesnaku – skvelá na odstránenie chĺpkov z tváre

Odstránenie chĺpkov z tváre nie je niečo jednoduché, vedia to tak ženy ako aj muži. 


Dnes vám prinášame jednoduchý spôsob ako sa zbaviť takýchto bežných a každodenných problémov.

Tieto problémy sú vo väčšine prípadov u žien spôsobené hormonálnou nerovnosťou. Vysoké hladiny hormónu testosterónu (mužský hormón) u žien vedie nielen k nepravidelným menštruačným cyklom, no taktiež vedie k nadmernému množstvo ochlpenia na tele ale aj na tvári. 

Táto porucha známa ako syndróm polycystických vaječníkov je práve za týmto zvýšením testosterónov.

Iné dôvody vzniku ochlpenia na tváre u žien môžu byť buď to medicínske vedľajšie účinky liekov ktoré beriete, obezita, rakovina vaječníkov či akromegália. Netreba sa obávať, zbavíte sa ich veľmi jednoducho a lacno vďaka tomuto receptu.

Sóda bikarbóna

Spravte to predtým než si pôjdete ľahnúť. Zmiešajte lyžicu sódy v 200 mililitrovej vriacej vode a ponechajte vodu aby sa vychladila. Namočte bavlnenú handričku a nechajte ju trocha vyschnúť, následne to aplikujte na oblasť kde vyrástli nechcené chĺpky. Ponechajte to počas noci. Ráno si handričku odstráňte a aplikujte vyživujúci/hydratačný krém. Po dvoch či troch aplikovaní tieto chĺpky opadnú.

Cesnak
Zoberte pár čerstvých strúčikov cesnaku a vytlačte z nich šťavu. Šťavu následne aplikujte na vašu pleť štyri až päťkrát do dňa na tridsať minút aby ste získali maximálne výsledky. Následne si opláchnite tvár s jemným mydlom a vodou a aplikujte hydratačný gél. Zopakujte proces dokým nestratíte nechcené chĺpky.