Citrón a med – zázrak proti chorobám

Výhody medu sú často zabudnuté. Med je zázrak ktorý pomáha zvýšiť našu odolnosť a zníži svalovú únavu. 


Je to skvelý liek na mnoho chorôb. Je to doslova superliek, je to taktiež skvelý zdroj flavonoidov – druh antioxidantov ktorý pomáha znížiť riziko vzniku rakoviny a srdcovej choroby.


Taktiež pomáha v liečení vredov a iných gastrointestinálnych poruchách. Med ma antibakteriálne a protiplesňové účinky, skvelo účinkuje u ľudí ktorí majú kašeľ a/alebo zápal hrdla.

Citrónovo medový sirup


Je to skvelý sirup hlavne na prechladnutia. Citrónový obsah pomáha uvoľňovať hlieny zatiaľ čo med zmierňuje všetky formy podráždenosti. Ak máte problém vyliečiť sa z prechladnutia alebo hľadáte efektívny prírodný liek, doporučujeme použiť nasledujúci recept.

Budete 
potrebovať:

- 1 hrnček medu
- 1 lyžica citrónovej kôry
- Čajové sáčky
- Sklenená fľaša s vekom
- dosku na krájanie
- nož
- odmerky
- nádoba s dvojitým dnom

Postup1. Nastrúhajte citrónovu kôru z poriadne umytého citróna. Je potrebné zbaviť sa chémie a prípadných baktérií z kôry ktoré by sa inak mohli dostať do medu.


2. Vložte citrónovú kôru do čajového sáčku. Vďaka tomuto med získa arómu kôry a taktiež sa budú kúsky kôry môcť ľahko odstrániť. Taktiež si môžete pridať pár kúskov citrónu na zlepšenie chuti.

3. Následne si pripravte nádobu na varenie, no musí mať dvojité dno. Do nádoby vylejte hrnček medu. Teraz pridajte sáčky s citrónovým obsahom. Zohrievajte dokým med nedosiahne osemdesiatpäť stupňov, následne ponechajte med na takomto teple počas desiatich minút.

4. Teraz presuňte med z nádoby do misky a nechajte ho schladiť sa na takých desať minút. Jemne odstráňte sáčky z medu. Vlejte med do sterilizovanej fľaše a poriadne izolujte s vekom.