Pleťová voda ktorá omladí vašu tvár – zbohom vrásky, akné a tmavé škvrny!


Petržlen je veľmi bohatý na vitamíny a minerály. Šťava petržlenu obsahuje esenciálne oleje s vysokým obsahom draslíka a mangánu.


 Je dokonca používaný ako liek proti horúčke, proti obličkovému ochoreniu, chorobe močových ciest, cukrovke, zápalu očí a únave. 

Kozmetický priemysel používa petržlen kvôli jeho bieliacím a regeneratívnym účinkom.

Je schopný zbaviť vás začervenania, vybieli vašu kožu, omladí ju a zosilní. Je taktiež skvelý na pokožku okolo vašich očí. 

Pomáha eliminovať akné a čierne bodky.

Na tento skvelý recept budete potrebovať:

  • 2 lyžice petržlenových lístkov
  • 1 lyžička citrónovej šťavy či jablčného octu
  • 200 ml vody

Príprava


Vložte 2 lyžice čerstvo narezaného petržlenu do 200 mililitrov vriacej vody a nechajte na ohni 15 minút. Následne hrniec odstavte a nechajte to vychladiť sa. Akonáhle sa voda vychladí, pridajte čajovú lyžičku citrónovej šťavy či jablčného octu. Zmes následne uskladnite v sklenenej fľaši. Fľašu uskladňujte v chladničke.

Návod na použitie

Pre najlepšie účinky používajte zmes každé ráno a každú noc. Je skvelá na sťahovanie pórov na vašej tvári, no taktiež dokáže vyčistiť a vybieliť vašu pokožku. Petržlen zabraňuje vzniku čiernych bodiek. Výsledkom je perfektne čistá, pevná pleť. Používajte každý deň a po mesiaci si všimnete ako sa všetky bodky a špina z vašej tváre vytratila.

Na oči:


Ak sa chcete zbaviť čiernych kruhov pod očami a začervenaniu, spravte tú istú zmes, no nepridávajte ani citrónovú šťavu ani jablčný ocot. Do zmesi namočte vatovú guľôčku a položte si ju na vaše zatvorené oči ráno a v noci. Nechajte pôsobiť len na 5 minút. Výsledky vás určite očaria!