Dôvody prečo mať vždy po ruke fľašu peroxidu vodíka

Peroxid vodíka je baktericídna zlúčenina zložená z vody a kyslíka, čo z nej robí najbezpečnejší prírodný dezinfikačný prostriedok. Je to bezfarebná tekutina s troška vyššou viskozitou než voda. Je najčastejšie používaná ako dezinfektant, čistič a okysličovadlo. No v skutočnosti má táto látka mnoho mnoho použití.


Poznámka: Čistí peroxid vodíka dokáže explodovať pokiaľ sa zohreje na bod varu. To je dôvod prečo väčšina domácich prostriedkov obsahujú zriedený roztok, zväčša 3 až 5% tejto aktívnej chemikálii.

1. Eliminuje vírusy

Experti tvrdia, že aplikovaním troch kvapiek 3% peroxidu vodíka do ucha pomáha znížiť dobu prechladnutia či chrípky. Umožnite roztoku pôsobiť vo vašom uchu počas 10 minút a následne si ho nechajte z ucha vypustiť.

2. Zbavte sa pesticídov

Mnoho čerstvých zelenín majú na sebe pesticídy, chemikálie ktoré nemali by byť no aj tak sú konzumované. Na to aby ste sa zbavili týchto chemikálií, pridajte ¼ pohára peroxidu vodíka do vody s vodou a namočte zeleniny do tohto roztoku na pol hodinu. Keď čas prejde, opláchnite zeleninu a vložte do chladničky.

3. Zbavte sa baktérií vo vzduchu


Skombinujte pohárik peroxidu vodíka s galónom vody (3,7 litra) a roztok pridajte do zvlhčovača. Nechajte aby zvlhčovač pracoval dokým sa zmes úplne nevyničí. Antibakteriálne dezinfekčné vlastnosti tohto roztoku zničia baktérie vo vzduchu.

4. Vybielite si zuby


Peroxid vodíka je aktívna ingrediencia vo väčšine produktoch ktoré bielia zuby, funguje tým že okysličuje povrch zubov. Umyte si zuby so zubnou pastou a následne začnite plokať zmes dvoch čajových lyžičiek vody a čajovej lyžičky troj percentného peroxidu vodíka. Po vyplokaní si vypláchnite ústa a túto procedúru opakujte trikrát do týždňa.