Aspartám – strata zraku, rakovina a ďalšie choroby ktoré prináša

Je to jeden z najpopulárnejších umelých sladidiel dostupných na trhu. Je používaný ako nízko kalorická náhrada vo viac ako šesť tisíc sprocesovaných produktov na svete, najmä v diétnych nápojoch či nápojoch a jedlách bez cukru.Hoci je to stále najpoužívanejšie umelé sladidlo, v posledných rokoch sa okolo neho nafúkla akási bublina kontroverzií. Kontroverzie ktoré sú podložené dôkazmi o jeho škodlivosti. 


Viac a viac štúdií prisudzujú aspartámu rôzne vážne zdravotné účinky. Stále viac ľudí si uvedomuje to aký jed aspartám v skutočnosti je a snažia sa mu vyhnúť za každú cenu. To je dôvod prečo Pepsi nedávno vysadilo túto ingredienciu zo svojej diétnej sódy.

Skrytý jed
 
Od osemdesiatych rokov – doba kedy sa aspartám začal používať – sa začali objavovať zdravotné problémy u ľudí ktoré oznamovali svojím lekárom. The Nutritional Source magazín napísal, že aspartám je jeden z najštudovanejších chemikálií v ľudskom jedle, s viac ako 200 štúdiami ktoré boli na ňom vykonané.

Počas rokov odkedy si aspartám našiel svoje miesto v našich jedlách, viac než deväťdesiat vedľajších účinkov boli prisúdené práve pravidelnému konzumovaniu aspartámu. 

Tieto vedľajšie účinky sú: strata zraku, záchvaty, mozgové tumory, rakovina a mierne vyrážky. Ba čo viac, dokáže napodobňovať symptómy chorôb ako je fibromyalgia, skleróza multiplex, lupus, ADD, cukrovka, Alzheimerova choroba, chronická únava a depresie.


Aspartám môže spôsobiť oslepnutie

Všetci sme počuli o tom ako alkohol vás môže oslepiť, či zabiť, po tom ako vypijete metanol. Aspartám, po tom ako sa dostane do tela, rozloží sa na tri látky, a jedna z nich je
metanol ktorý tvorí desať percent všetkých rozložených látok. Naše telo ho rozloží na formaldehyd a kyselinu mravčiu. Tieto látky sa nahromadia v sietnici nášho oka a zničia optický nerv, čo vedie k strate zraku.

Poškodzuje mozog


Nadmerné množstvá fenylalanínu blokujú prísun dôležitých aminokyselín do mozgu, čo spôsobuje zníženi hladiny dopamínu a serotonínu – hormóny šťastia. Nielenže vás vyvedie z nálady, ale taktiež poškodzuje mozog samotný. Kyselina asparágová ktorá je obsiahnutá v aspartáme je aminokyselina ktorá dokáže spôsobiť prestimuláciu a následnú smrť mozgových buniek. Vydáva príliš veľké množstvo kalcia do buniek a spúšťa nadmerné množstvo voľných radikálov ktoré môžu poškodiť a zabiť neuróny.