Zbavte sa akné na vašej hrudi – prírodne a jednoducho

Tak ako akné na tvári, tak aj akné na hrudi je veľmi častým problémom.


 Akné na hrudi sa vytvára ak sú folikuly či póry upchaté buďto mŕtvymi kožnými bunkami alebo mastnotami a sú infikované baktériami. Nakoľko sa na hrudi nachádza veľké množstvo žliaz ktoré vytvárajú pot a mastnotu, možnosť získania akné v tejto oblasti je oveľa vyššia než vo väčšine miestach na tele.
Tento kožný problém je veľmi častým medzi ženami a mužmi s rôznymi úrovňami vážnosti. Symptómy takéhoto akné sú začervenanie, bolesť, opuch, zápal, krvácanie, kožné infekcie a jazvenie.

Dnes vám prinášame ingrediencie ktoré vám pomôžu zbaviť sa tejto nepríjemnej pliagy.

1. Jablčný ocot

Alfahydroxy kyseliny v jablčnom octe pomáhajú odopchávať kožné póry a rozpúšťajú mŕttve kožné bunky zatiaľ čo účinne vysušujú akné. Taktiež má veľmi mocné protizápalové a antibakteriálne účinky ktoré pomáhajú liečiť akné.

Taktiež pomáha narovnávať hladinu pH vašej kože a minimalizuje riziko zjazvenia.


Rozpusťte 1 časť surového nefiltrovaného jablčného octu s 2 časťami vody, vznikne roztok do ktorého si namočíte vatovú guľôčku. Tú aplikujte na postihnuté miesto na vašej hrudi. Ponechajte aplikovaný roztok pôsobiť na 30 minút a následne si hruď opláchnite s vlažnou vodou. 

Vykonajte 2-krát denne.2. Sóda bikarbónaSóda bikarbóna funguje ako účinny čistiaci prostriedok ktorý pomáha čistiť mŕtve kožné bunky a ponecháva tak kožu čistou, jemnou a svetlou. Taktiež má silné protizápalové účinky ktoré pomáhajú znížiť bolesť a zápal spôsobený akné.

Zmiešajte trocha vody s 1 čajovou lyžičkou sódy bikarbóny, sformuje sa pasta ktorú aplikujete na postihnuté miesto. Ponechajte na 10 minút a opláchnite so studenou vodou. Proces opakujte každý deň, raz.3. Citrón

Na boj proti baktériám ktoré sa spájajú s akné na hrudi, môžete taktiež použiť citrón ktorý má silné antibakteriálne účinky zatiaľ čo L-askorbická kyselina pomáha vysušovať akné.


Narežte si citrón na polovičku a začnite ho trieť na postihnuté miesto na vašej hrudi. Nechajte aby šťava pôsobila na pol hodiny a následne si oblasť opláchnite studenou vodou. Proces opakujte každý deň, raz.