Zobúdzate sa každú noc v ten istý čas? Vysvetlenie


V našom tele jestvujú interné systémy a hodiny ktoré pomáhajú organizovať telové funkcie. Naša duchovná a duševná pohoda sú priamo späté. Práve tradičná čínska medicína sa zaoberá týmto oborom a po stáročia sa vyvíjala a pozorovala.Počas 24 hodín vaše telo sústreďuje energiu na rôzne časti tela, orgány. To znamená, že ak sa zobúdzate v rovnaké hodiny, môže to znamenať, že táto energia je zablokovaná či je namierená na iný orgán. To narušuje náš prírodný balans a cyklus. Vaše orgány potrebujú energiu aby sa vyliečili a fungovali správne.Zobúdzanie medzi 21. hodinou a 23.

Je to čas kedy väčšina ľudí sa snaží zaspať. To je doba, kedy sa náš endokrinný systém dostáva do rovnováhy a naše enzýmy sú doplňované. Spravuje hormóny a metabolizmus. Ak máte problém zaspať, je možné že mysľou ste stále v dnešku, v strese ktorom ste zažili, vo verbálnych bojoch ktoré ste prežívali, alebo v zajtrajšku a jeho tajoch, pretože sa snažíte mentálne pripraviť či máte strach čo môže priniesť. De facto je človek mentálne zablokovaný.

Medzi 23. hodinou a 1.Vec ktorá vás v tomto čase zobúdza môže byť práve z nenávisti ktorú so sebou nosíte. Je to čas počas dňa kedy sa podľa čínskej medicíny premieňa yin energia na yang. Yang energia je veľmi aktívna a telo má túto energiu uskladňovať pre nasledujúci deň. Posilnite lásku k sebe a taktiež uznanie, snažte sa ostať v pokoji a šetrite energiou.

Vo fyzickom svete sú to hodiny kedy žlčník rozkladá tuky. Pravdepodobne prijímate privysoké množstvo nezdravých tukov či olejov.

Medzi 1. a 3. hodinou

V tele prebiehajú detoxifikačné a obnovujúce procesy. Pečeň rozkladá toxíny a vylučuje ich, zatiaľ čo tvorí čerstvú krv. Ak sa človek zobúdza v tomto období, môže to byť práve kvôli hnevu, frustrácii a negatívnemu zmýšľaniu.

Medzi 3. a 5. hodinou

Čas kedy vaše pľúca sa opravujú a zaplavujú vaše telo kyslíkom. Uistite sa, že ste dostatočne zohriaty aby ste uľahčili telu vo vykonávaní telových funkcií. Pokiaľ sa zobúdzate v tomto období, skúste dychové cvičenia. Problémy s pľúcami sú často spájané so smútkom.

Medzi 5. a 7. hodinou


Akékoľvek toxíny ktoré vaše telo rozložilo a vylúčilo skôr počas noci sú vyčistené z tela. Hrubé črevo je aktívne v tomto čase. Pokiaľ je vaša strava nedostatočne výživná alebo jete príliš neskoro, môže to viesť k problémom a teda sa zobúdzate.


zdroj : http://www.domacamedicina.sk/
foto : http://www.naturalhealthcareforyou.com/