Na čo všetko môžeme použiť sódu bikarbóna


1. Deodorant

Sóda bikarbóna má prírodné účinky deodorantu čo ju činí skvelým prírodným deodorantom. Stačí zmiešať s vodou a miešať dovtedy dokým sa nevytvorí akási trochu vlhká pasta ktorú stačí následne aplikovať na vaše podpazušie aby ste zničili tak zápach ako aj potenie. Spolu s kukuričným škrobom má táto zmes oveľa lepšiu schopnosť pohlcovať vlhkosť.2. Čistiaci šampón

Ak ste používali mnoho vlasových produktov, najmä také ktoré vám vysušovali neustále pokožku na hlave, tak vaša hlava určite potrebuje očistu z času na čas. A tu je práve miesto kde sa môže sóda bikarbóna presadiť s jej skvelými účinkami. Stačí pridať trocha prášku sódy bikarbóny do šampóna a používať ho rovnakým spôsobom.

3. Bielenie zubov


Je to ingrediencia ktorá je používaná v mnohých konvenčných zubných pastách. Spolu s piatimi kvapkami peroxidu vodíka a pár kvapkami vody dokážete vytvoriť konzistentnú pastu ktorú následne môžete aplikovať so zubnou kefkou na zuby. Ponechajte ju na zuboch na 5 minút. Následne si túto hmotu vyčistite so zubnou kefkou a naozajstnou zubnou pastou a opláchnite vodou dostatočne. Proces opakujte raz týždenne ak chcete vidieť naozajstné výsledky. Ak nevidíte dostatočnú zmenu, ponechajte pastu 10 minút namiesto 5-tich.

4. Detoxikačný kúpeľ

Sóda bikarbóna je skvelá na vytvorenie detox kúpeľa ktorý otvorí póry a umožní skvelé vyčistenie. Zmiešajte rovnaké množstvo morskej soli a pridajte váš obľúbený esenciálny olej pre skúsenosť podobnej tej v saune.

5. Eliminátor čiernych bodiek

Stačí čajovú lyžičku sódy bikarbóny s pohárom čistej destilovanej vody a máte roztok skvelý na čierne bodky. Najprv si vyčistite pokožku, potom vytvorte roztok a naparujte vašu tvár nad hrncom tohto horúceho roztoku zatiaľ čo nad vašou hlavou visí uterák aby zachytával výpary.