Uvarte banán, vypite vodu pred spánkom a uvidíte čo sa stane vášmu spánku!

Raz za život má každý človek problém so zaspaním či spánkom, nakoľko žijeme v hektickom živote plnom stresu, elektromagnetických vplyvov z moderných technológií a jestvuje tu ďalšie kvantum negatívnych vplyvov. 


Všetky tieto vplyvy narúšajú našu schopnosť odpočinúť si tak ako máme, ovplyvňuje to náš nervový systém a hormóny spánku, a teda celkovo znižujú kvalitu nášho oddychu.

Existuje mnoho iných faktorov, vonkajších i vnútorných ktoré ovplyvňujú nervový systém, hormóny a mozog, a konieckoncov nás vedú k nespavosti. 

Najľahšie riešenie je vziať si tabletku na spanie.

 No je to dobré riešenie?

 V krátkodobom horizonte aj áno, no pri dlhodobom používaní sa negatívne účinky dostavia a prejavia. Poškodzujete si zdravie vášho tela a prírodné schopnosti vášho tela. Spôsobujú mnoho vedľajších účinkov.


Osemhodinový spánok je tá zaručená kvalita, doporučenie ktoré sa valí na nás z každej strany, no ak nevieme zaspať, len ťažko asi budeme spať osem hodín. No jestvujú tu normálne, prírodné a zdravé spôsoby ako podporiť spánok, vďaka banánovo-škoricovému čaju. 

Banány sú neuveriteľne zdraviu prospešné ovocia bohaté na živiny, ako napríklad horčík a draslík. Horčík je skvelý na uvoľnenie svalov a svalových kŕčov. Kvôli stresu, je to prvý minerál ktorý môže byť úplne vymazaný z nášho tela. Škorica reguluje krvný cukor, ich balans v tele podporuje funkcie hormónov čo zaručuje lepší spánok. 


Hormonálna nevyrovnanosť spôsobuje únavy počas dňa a energiu počas noci.

Ingrediencie

- 1 organický nešúpaný banán

- trocha škorice

- 1 malý hrniec vody

Inštrukcie

Odrežte oba konce banánu a vložte ho do hrnca vriacej vody. Varte ho na 10 minút a následne pridajte škoricu. Oslaďte si, ak chcete, tento nápoj vďaka stévie, ktorá taktiež reguluje krvný cukor. Pite tento nápoj pred spánkom! Uvarený banán so škoricou môžete zjesť na nasledujúci deň, nakoľko nedoporučujeme jesť tesne pred spánkom.