To ako spíte hovorí o vašej osobnosti

Spánok… 

...každý ho potrebuje, každý ho miluje.

 No kto by to povedal, že spôsob akým spíme určí tým čím sme? Nie doslova, no hovorí to niečo o nás. Dnes vám prinášame zoznam spiacich polôh s percentážou obľúbenosti. Všetky termíny sú v angličtine.
The Starfish (Hviezdica) - 5%

Hviezdica je jednou z najneobľúbenejších spiacich polôh. Len 5% z ľudí vo výskume doktora Idizkowského (ohľadom spojitosti medzi polohou počas spánku a osobnosťou) spali v tejto pozícii. Je to vtedy keď človek spí na chrbte s rukami za vankúšom zatiaľ čo majú nohy roztiahnuté.

Hovorí sa, že ľudia ktorí zaspia v tomto netradičnom štýle sú veľmi milujúci a starostliví. Berú priateľstvo za veľkú prioritu a berú vypočúvanie si problémov za neoddeliteľnú súčasť priateľstva. Pravdepodobne to je dôvod prečo objímajú vankúš :-)

Freefaller (Parašutista) – 7%

Väčšina ľudí nerozumie ako môžu ľudia zaspať v takejto polohe! Vystreté nohy i ruky zatiaľ čo spia na bruchu! Ako keby padali s padákom. Telo v takejto polohe nedostáva dostatočné množstvo kyslíka.

Hovorí sa že takáto personalita je veľmi hravá a plná života. Môžu byť niekedy hluční a drzí, no sú to slobodné duše. Avšak, môžu byť aj úzkostliví a dožadovať sa kontroly nad rôznymi situáciami, a nie sú niekedy schopní znášať kritiku.


Soldier (Vojak) - 8%

Človek spí na chrbte, jeho ruky sú vystreté pozdĺž bokov a nohy sú vystreté taktiež. Táto poloha môže pomôcť v prípade bolesti chrbta či hrude. Táto poloha taktiež umožňuje jazyku dostať sa do pozície kedy môže zablokovať prísun vzduchu a voila – chrápanie.

Yearner – 13%

V tejto polohe človek spí na boku no s rukami vystretými vpred, ako spiací zombie. Zvyknú byť cynickí a nedôverčiví novým situáciám. Môžu byť pomerne nerozhodní no keď sa rozhodnú, stoja si za tým. Takéto spanie môže pomôcť s pálením záhy.

The Log (Kmeň) - 15%

Človek spí na boku s vystretými nohami a rukami pri vás či pod vankúšom, zatiaľ čo má človek vystretý chrbát.

Takíto ľudia sú veľmi dôverčiví až naivní, no radi konverzujú a zväčša dobre vychádzajú s ľuďmi naokolo.

Fetus (Ako zárodok/Klbko)

Ak človek spí ako klbko, znamená to že človek vyzerá byť zvonka pevný ako skala no vo vnútri je jemný. Takýto človek môže byť prekvapivo plachý a citlivý a taktiež sa príliš zamýšľa nad problémami o ktorých nemusia.