RECEPT: Znížte cholesterol, odstráňte infekcie z tela a vyčistite vaše tepny

Prírodný liek ktorý vám dnes prinášame je neuveriteľne prínosný pre vaše zdravie nakoľko zlepšuje váš imunitný systém, bojuje voči infekciám, znižuje úroveň cholesterolu a čistí vaše tepny.Je to v skutočnosti veľmi populárny nemecký recept ktorý zlepšuje celkové zdravie a obsahuje veľmi prospešné ingrediencie ktoré ponúkajú rôzne zdravotné prínosy: citrón, cesnak a zázvor.

Citrón


je pravdaže jedným z najzdravších citrusov a celkovo ovocí na našej planéte. Je bohatý na vitamín C, alkalizuje telo a teda zabraňuje vzniku mnohých chorôb, reguluje pH úrovne nášho tela a podporuje imunitný systém.

Na druhej strane tu máme cesnak ktorý je známy svojími protivírusovými, antibakteriálnymi a antiseptickými účinkami. Taktiež obsahuje alicín, aktívna časť cesnaku ktorá je neuveriteľne prínosná pre naše zdravie. 

Je bohatý na vitamín C, vitamín B6, mangán a vlákninu.

Zázvor 


bojuje proti zápalom, lieči tráviace problémy a rôzne choroby, znižuje bolesť. Obsahuje mnoho protizápalových látok vrátane kapsaicínu, karoténu, kurkumínu a salicylátu.


Ingrediencie

- 4 citróny (nešúpané)
- 4 strúčiky cesnaku
- 4 cm zázvoru
- 2 litre filtrovanej vody


Príprava

Umyte poriadne citróny i zázvor. Citróny narežte na kúsky, odstráňte šupku zázvora a cesnaku a zmiešajte všetky ingrediencie v mixéry. Následne zmes vložte na panvicu a zohrejte ju. Pridajte vodu a miešajte dokým nezačne vrieť. Následne zmes odstráňte z ohňa a nechajte ju schladnúť. Zmes sceďte a vlejte do sklenenej fľaše. Fľaše tohto lieku skladujte v chladničke.

Užívanie

Vypite pohár tohto lieku každé ráno na lačný žalúdok. Vypite ďalší pohár 2 hodiny pred spánkom. Vždy pretrepte fľašu pred konzumáciou, nakoľko sa zázvor zväčša usadí na spodku.