Recept na odstránenie vrastených chlpov za pár minút!Niekedy sú bolestivé a často nechutné, najlepšie je keď ich vôbec nemáme. 

Vrastené chlpy sa formujú pod kožou keď folikuly nerastú hore, no namiesto toho sa vrastú dnu. Zanechávajú teda malý výčnelok a pre vás trocha práce.

Budete potrebovať

- 3 lyžice kokosového oleja

- 12 kvapiek čajovníkového oleja

- 7 kvapiek z levanduľového oleja


Príprava

Zmiešajte všetky ingrediencie v uzatvoriteľnej nádobe. Malé množstvo tohto lieku aplikujte na postihnuté miesto (teda tam kde je vrastený chlp) po oholení či navoskovaní. Vmasírujte si to dokým sa to nevstrebe.

 
Prečo to ta dobre zafunguje? Dôvodom sú práve čistiace schopnosti použitých olejov. Oleje sú prirodzene priťahované inými olejmi a teda všetko nahromadené pod touto kožou bude vytiahnuté a odstránené 


tým že sa použijú iné oleje. Tieto tri oleje majú taktiež iné zdraviu prospešné účinky. Kokosový olej napríklad zvlhčuje počas toho ako čistí, má taktiež protiplesňové, antibakteriálne a antimikrobiálne účinky. Jeho textúra skvelo funguje pre píling zatiaľ čo čistí a vyživuje pokožku.
 
Čajovníkový olej má mnoho liečiacich účinkov, vyživuje a hydratuje. Má antibakteriálne a protiplesňové účinky. Na druhej strane je tu levanduľový olej ktorý je braný za jedným z  najširšie najvyužiteľnejších esenciálnych olejov.

Vďaka účinkom levanduľového oleja bolesť vrastených chlpov pominie. Levanduľový olej nebol pre tento recept zvolený kvôli jeho skvelej vôni, no kvôli jeho skvelým účinkom – antibakteriálnym, antiseptickým, protizápalovým.


Táto liečba je veľmi jednoduchá, efektívna a časovo nenáročná. 


foto : http://www.healthmds.org/