Povedzte zbohom podpazušnému zápachu naveky – 10 efektívnych a domácich riešení

Každý si chce ochrániť telo od nadmerného potenia a podpazušného zápachu.
 Parfémy a deodoranty sú ďaleko od najlepšej voľby. Pokiaľ nechcete používať chemicky založené produkty, alebo ak ste vyskúšali deodoranty na eliminovanie podpazušného zápachu a nezafungoval ako by ste chceli, tak doporučujeme vyskúšať tieto najsilnejšie a najlepšie prírodné prípravky ktoré vám pomôžu zbaviť sa ho.


Prestaňte sa holiť

Holenie tohto ochlpenia zväčša vytvára tento problém, nakoľko je to ochlpenie práve tam z určitého dôvodu. Pri použití krémov a iných vecí ktoré súvisia s holením bude vaša koža iritovaná. Depilačné krémy či britvy pomáhajú baktériám rásť a teda iritujú pokožku. Vlhkosť ktorá spôsobuje podpazušný zápach je absorbovaná práve týmito chlpmi.

Jablčný ocot

Jednoducho do sprejovej fľaše nalejte citrónovú šťavu, trocha vody a jablčný ocot. Predtým než sa oblečiete si tento sprej aplikujte na vaše podpazušie, ráno. Taktiež si ho môžete ponechať v taške ak idete do práce a použiť kedykoľvek bude treba. Vaša pokožka bude ochránená pred baktériami ktoré spôsobujú tento zápach.

Prírodné mydlo


Podpazušný zápach taktiež dokážete eliminovať vďaka prírodnému mydlu tým že si s ním umyjete celé telo alebo podpazušie. Takéto prírodné mydlo doporučujeme kúpiť len ak je vyrobené z kozieho mlieka, ak si nechcete vytvoriť vlastné mydlo (kastilské mydlo).


Sóda bikarbóna

Je možné ju použiť sódu bikarbónu na zbavenie sa zápachu bielizne či chladničky, a tak je možné ju použiť aj na eliminovanie podpazušného základu. Spravte zmes z kukuričného škrobu a trochou sódy bikarbóny a udržte vašu pokožku suchú a čerstvú po celý deň.

Iné prípravky ktoré môžu pomôcť


  • Alkohol
  • Mastenec
  • Čajovníkový olej
  • Peroxid vodíka
  • citrón
  • Kamenec