Eliminujte toxíny a straťte váhu – Neuveriteľne ľahké detox nápoje!1. Uhorka + citrón detox voda

Antiseptické účinky citróna skombinované s protizápalovými účinkami v uhorke môžu pomôcť vášmu telu zbaviť sa toxínov. Jednoducho pridajte narezanú uhorku, citrón a lístky mäty do džbánu vody. Nechajte počas noci a ráno získate skvelý hydratačný detoxikačný nápoj ktorého zdravotné prínosy určite privítate.2. Limetka a maliny – Smoothie


Tento recept (ktorý je mimochodom aj súčasťou kolekcie detox smoothies od Dr. Oza) je skvelý a zároveň chutný. Budete potrebovať 1 pohár vody, 1 pohár malín, ¼ pohára špenátu, 1 banán, 1 lyžica mandľového masla, 1 lyžica ľanových semienok, 2 lyžičky citrónovej šťavy a ľad.

Skombinujte všetky ingrediencie v mixéry. Tento smoothie nápoj má veľké množstvo vláknin a je teda skvelou voľbou pre štart vášho dňa.

3. Detox čaj

Zelený čaj obsahuje viac antioxidantov než akýkoľvek iný čaj. Užívanie zeleného čaju ako základ pre vaše detox recepty vám môže pomôcť v čistiacich procesov a taktiež vám môže poskytnúť účinky vhodné na pálenie tukov.


4. Ovocím nasýtená voda

Je to pomerne obľúbený spôsob ako sa zbaviť chúťky po sódových nápojoch. Pridaním ovocia do vody ju robí „nenudnou“ na pitie a taktiež vám dodá množstvo vedľajších zdravotných prínosov. Tu vám môže zapracovať fantázia, citrusy sú skvelou voľbou pre takéto vody.

5. Detox voda s jablkom a škoricou


Tento jednoduchý recept je tak chutný ako aj zdravý, obsahuje menej než 10 kalórií a pomôže vám v pití doporučeného množstva vody. Hovorí sa, že táto voda vám taktiež pomôže vo zvýšení energie a taktiež v chudnutí. Jednoducho pridajte veľké, jemne narezané jablko a škoricovú paličku do džbánu naplneného vodou a nechajte odstať na niekoľko hodín.