Ako sa zbaviť čiernych bodiek rýchlo a prírodne!

Čierne bodky sú póry ktoré majú veľký otvor. 

Ten otvor je následne zanesený špinou a taktiež mŕtvymi kožnými bunkami. Oxidácia melanínu následne vyvrcholí sčernením. Všeobecne sú čierne bodky brané ako prvá fáza akné. Celkovo sú to žltkasté či čierne hrboľky ktoré sú zakorenené v póroch. Vznikajú pomerne ľahko pokiaľ je pokožka mastná.
1. Med a mliečne pásiky na póry


Všetci vieme že mlieko a med majú výhodné účinky pre našu pokožku. Mlieko ma mliečnu kyselinu ktorá udržuje vašu pokožku jemnou a med má skvelé protibakteriálne účinky. Sú jednoducho skvelé pre liečenie takéhoto problému relatívne rýchlym spôsobom.

Ako na to: 

Potrebujete : 

  •  1 lyžičku mlieka 

  •  1 lyžicu organického medu

   čistý pásik vaty

Mlieko a med zmiešajte, zmes zohrejte na 5 až 10 sekúnd. Keď bude teplota príjemná na použitie, pastu aplikujte na vašu pokožku. Teraz použite čistý a suchý pásik vaty na aplikované miesto. Pastu ponechajte dokým nevyschne. Pásik následne odstráňte a umyte si tvár so studenou vodou. Je dobré počkať aspoň 20 minút po aplikovaní pasty, dovtedy by pasta mala poriadne a správne vyschnúť.

2. Použite citrón, cez noc!


Čierne bodky sú spôsobené upchatými pórmi ktoré reagujú na kyslík a tak je najlepším spôsobom ako sa ich rýchlo zbaviť je stiahnutím pórov pokožky! Citrónová šťava je teda skvelým prostriedkom práve na túto úlohu.Stačí 1 citrón, malú fľašu a vatové guľôčky. Umyte si vašu tvár a vysušte ju. Zoberte citrón, vyšťavte ho a ponechajte šťavu v spomenutej malej fľaške. Zoberte malú vatovú guľôčku a namočte ju do šťavy. Aplikujte na postihnuté miesto keď ste už v posteli. Po tom ako vstanete si tvár umyte s vodou a aplikujte niečo na hydratovanie pokožky. Zostatkovú šťavu pokojne ponechajte v chladničke aj počas týždňa.