Psoriáza – príčina, spojitosti a riešeniaNaša pokožka je odraz toho ako dobre sa darí nášmu telu v odstraňovaní toxínov ktoré sa hromaždia v našom tele na dennej báze.

Chronické stavy kože ako je akné, psoriáza a lupus...

Pečeň, pľúca, črevá, obličky a koža tieto všetky orgány sa spoliehajú na funkcie ktoré naša koža ponúka a to je vylučovanie toxínov na dennej báze. Na to aby naša koža bola svetlá a čistá, je potrebné zaistiť aby tieto orgány boli schopné vylučovania toxínov z nášho tela tak efektívne ako sa len dá. Pokiaľ nie, koža bude preťažená, póry sa zapchajú a tak sa dostavia výsledky.
Zápal je časť obranného mechanizmu nášho tela. Pokiaľ sú naše hormóny v nevyrovnanom stave, pociťujeme zápaly v našom tele a mysli. Zápal sa prejavuje ako zahmlenie mysle, obezita, psoriáza, problémy s trávením, bolesti kĺbov, cukrovka, choroba srdca, rakovina, zmeny v nálade, pribratie a viac....
Pokiaľ máme zápal, náš imunitný systém je v chronickom stave pohotovosti. Zápal začína v samotných tukových bunkách, tie napuchnú vaše brucho, poškodia hormóny a vašu črevnú mikroflóru.

1. Psoriáza sa vzťahuje na depresiu. Výkyvy nálad sa objavujú kvôli nekvalitným potravinám ktoré spôsobujú poruchu v mikroflóre. Spojitosť: depresia nás vrhne do zápalu.

2. Endokrinový systém je zodpovedný za metabolizmus, spánok, sexuálnu funkciu a funkčnosť tkania. Nie je to len nutné aby sme mali zdravý a funkčný nervový systém, taktiež potrebujeme zahrnúť zdravý imunitný a tráviaci systém dokopy s neprerušenou endokrinovou funkciou. To čo túto funkciu prerušuje sú GMO potraviny, cukor, obilie, alkohol, kofeín, nezdravé jedla, pesticídy, toxické kožné produkty, parfúmy...3. Podľa žurnála World Journal of Hepatology je psoriáza spojená s obezitou a metabolickým syndrómom. Je známe že psoriáza a obezita sú striktne v spojení. Vyzerá, že obezita je niečo ako predispozíciou k psoriáze a psoriáza pravdepodobne zvyšuje riziko obezity.