7 chemikálií ktoré znižujú testosterón a zabíjajú libidoVýskumy naznačujú, že u priemerného muža sa hladina testosterónu znížila od roku 1992 o viac než 25%!


Zatiaľ čo hladina estrogénu sa zvýšila až o 40%! A to nie je všetko, muži dnes majú o 40% menšie množstvo spermií.

Chemikálie v našich jedlách sú práve tým faktorom ktorý ovplyvnil toto všetko. No chemikálie ako také nie sú obsiahnuté výlučne v jedle ktoré konzumujeme, no sú obsiahnuté aj vo vzduchu ktorý dýchame, liekoch ktoré berieme, pesticídoch obsiahnutých v zeleninách a ovocí, vo vode ktorú pijeme. 

V skutočnosti sme takýmito toxínmi bombardovaní dennodenne.

1. Bisfenol-A (BPA)

Túto chemikáliu je možné nájsť v plastových fľašiach, kontajneroch a potravinových konzervách. Je to chemikália zabraňujúca v tom aby nápoje a jedlá mali kovovú či plastové pachuť.

2. Ftaláty

Chemikália ktorú nájdete v mydlách, čistiacich prostriedkoch, plastoch, plastových sáčkoch, lesku na nechty, vodovodných potrubiach a v spreji na vlasy. Výskum preukazuje, že vystavenie ftalátom môže viesť k nízkemu množstvu spermií, zápaly u novorodencoch a k iným reprodukčným problémom.3. Kyselina perfluóroktánová (PFOA)

Chemikália zabraňujúca absorbcii vody či oleja. Popkornové sáčky, fastfood obaly, atď. Zostáva v našom tele po roky.

4. Fluorid

Nájditeľný vo vode ktorú pijeme (množstvo sa líši geograficky).

5. Parabény

Farmaceutické a kozmetické výrobky, chová sa ako estrogén a teda aj má podobné účinky.

6. Rastové hormóny

Chemikálie nájditeľné v mäse nakoľko sú dobytky nimi kŕmené.

7. NonylfenoletoxylátyChemikálie v textílii, končia v riekach a jazerách. Spôsobujú poruchy v pohlaví vodných živočíchoch.