Porazte zápach nôh raz a navždy!Každému vadí skutočnosť že kedykoľvek si dáme dole topánky u kamaráta pokazíme našim zápachom náladu každého v miestnosti v ktorej sme. Avšak, je to prirodzený v každom veku a v každom pohlaví. Najlepšou cestou ako tento problém vyriešiť je spraviť si chodidlový kúpeľ. 


Príčinou prečo sa nám takéto veci dejú (neznesiteľný zápach) je kvôli baktériám na našej pokožke ktoré rozkladajú vlhkosť ktorá vznikla z dôsledku potenia nôh. Dokážete kontrolovať tieto baktérie a teda zbaviť sa tohto zápachu. 

Rozmarínovo-šalviový chodidlový kúpeľ

Budete potrebovať veľkú misku či vedro, 

1-2 čajové lyžičky vysušenej šalvii a 1 čajovú lyžičku vysušeného rozmarínu. 


Tieto 2 ingrediencie majú antibakteriálne, protiplesňové a protivírusové účinky. Nielenže vám pomôžu narovnať nerovnováhu baktérií na vašich nôh no taktiež ovplyvnia potenie vašich chodidiel!


Kúpeľ zo soli Epsom


Budete potrebovať veľkú misku či vedro do ktorého si namočíte vaše nohy, 8 pohárov teplej vody a ½ pohára soli epsom. Soľ vsypte do vedra kde je teplá voda, nechajte ju rozpustiť sa. Následne si vaše nohy namočte do kúpeľu na 30 minút 2-krát do dňa. Dvakrát do dňa je odporúčané množstvo pokiaľ ste neustále aktívny či chodíte do fitnes centra. Zaistite aby boli vaše nohy suché. Existuje mnoho iných bylinkových receptov na chodidlový kúpeľ ktoré môžete vyskúšať no tieto sú recepty ktoré sa nám najviac pozdávali ako najefektívnejšie.

zdroj : http://www.domacamedicina.sk/