Tento silný čaj je skvelý liek na opuchnuté členky, nohy a chodidláPokiaľ ste už zažili opuch nôh (alebo členkov, rúk či chodidiel) tak potom viete aké bolestivé a frustrujúce to môže byť.
Opuch, tiež známy ako „edém“ je prakticky zadržiavanie tekutiny v tele a tento stav môže byť spôsobený mnohými príčinami, ako napríklad:

· Sedavý životný štýl – sedenie alebo státie v jednej pozícii počas dlhej doby

· Jedenie príliš veľké množstvo jedla s vysokým obsahom soli, ako napríklad spracované jedlo

· Predmenštruačný syndróm

· Slabý krvný obeh

· Tehotenstvo

· Vedľajšie efekty určitých liekov


Veľmi často sa stáva, že menší opuch nôh môže byť pomerne normálny a to pre ľudí ktorí zostávajú v jednej pozícii počas dlhšieho času a taktiež pre ženy v tehotenstve, no chronický opuch vašich členkov a nôh je vážny zdravotný problém. Tento periferný edém môže byť príznakom oveľa vážnejších problémov ako je napríklad choroba obličiek, pečene, či zlyhanie srdca, a teda pokiaľ opuch neustále pretrváva, je lepšie navštíviť lekára a vykonzultovať to.

Pre ľudí ktorí trpia občasnými opuchmi existujú rôzne liečby zapomoci byliniek, tie môžu byť nápomocné pri odpuchu a pomáhajú vášmu telu eliminovať nadmerné tekutiny. Jedným z nich je práve petržlen. Existujú dve petržleny, kučeravý a talianský petržlén (má ploché listy).Petržlenový čaj pre edém

Počas výroby tohto čaju, použite čerstvé svetlozelené listy spolu s korienkami a semienkami (pokiaľ ich dokážete získať).

Inštrukcie:

1. Nasekajte listy a korienky

2. Vložte ich do misky alebo hrnca, vlejte horúcu vodu a nechajte vylúhovať počas 5 až 7 minút

3. Čaj oceďte a pridajte med, zázvor albo citrón pre chuť.Nezabudnite aj na iné techniky ako sa vysporiadať s opuchnutými dolnými končatinami ako napríklad položenie nôh na vankúše aby boli vyššie než srdce počas ľahu. Taktiež je dobré cvičiť rôzne cviky na nohy pre ich prekrvenie a pre zreštartovanie činnosti srdca.