Starodávny domáci sirup na odstránenie hlienov z pľúc a taktiež na kašeľ


V tomto článku vám ukážeme ako si spraviť najefektívnejší domáci liek na liečenie kašľu.


 Môžme s ľahkosťou povedať, že kašeľ nám pripomína zimu. A tak, pokiaľ mávate problémy s kašľom a chrípkou počas chladných nocí zimného ročného obdobia, máme pre vás domáci sirup ktorý je perfektným liekom na tieto problémy. Je to bezpečné tak pre dospelých ľudí ako aj pre deti.

Hlavnou ingredienciou tohto domáceho sirupu na vykašliavanie je práve mrkva.
 
Mrkva je bohatá na zdravé živiny a obsahujú množstvo antioxidantov. Táto koreňová rastlina je skvelou potravinou pre cukrovkárov a ľudí s vysokým krvným tlakom. Je odporúčané radšej piť čerstvú šťavu z mrkvy než jesť ju surovú, je to kvôli tomu, že šťava má vyššiu koncentráciu živín než mrkva v surovom stave, taktiež to platí pre uvarenú mrkvu, pokiaľ ju uvaríte tak jej živiny znásobíte!

Ingrediencie:

  •  ½ kg mrkiev
  • 3-4 čajové lyžice medu
  • Voda

Príprava

Najprv musíte ošúpať a narezať vaše mrkvy na kúsky. Následne ich uvarte až do zmäknutia a vypnite. Teraz oceďte mrkvu a ponechajte šťavu v ktorej sa varili. Kúsky mrkve ktoré zostali následne rozpučte alebo ich jednoducho vhoďte do mixéra či odšťavovača a poriadne zamixujte/popučte. Pridajte 3 až 4 lyžice medu do vody v ktorej ste varili mrkvu a následne pridajte zmes ktorú ste rozmixovali alebo popučili. Zamiešajte poriadne a váš domáci mrkvový sirup na kašeľ je pripravený na použitie!

Uistite sa avšak, aby ste ho skladovali na chladnom mieste, poprípade v chladničke.

Užitie

Každý deň by ste mali konzumovať tri až štyri lyžice tohto sirupu. Účinky by ste mali už pocítiť za 2 dni. Tento domáci sirup vám pomôže vykašľať všetky hlieny ktorá sa usadili vo vašich pľúcach a pomôže vám s kašľom. 

Tento domáci sirup je oveľa zdravší a je oveľa lepšou voľbou než sirup na predpis.