Domáce prípravky na zápach nôhZapáchajúce nohy môžu byť riadnym zahanbením pre tých ktorí nimi trpia. Tento stav zväčša nastáva ak pot z nôh sa nijako nedokáže vypariť pretože nosíte ponožky alebo topánky. Baktérie ktoré prirodzene rastú a žijú na vašej koži sa kŕmia na pote a mŕtvych kožných bunkách, v teple a vo vlhkosti sa ľahko množia a rozkladajú to na čom sa kŕmia čo tvorí tento zápach.


Existuje mnoho prírodných spôsobov ako sa zbaviť otravného zápachu nôh. Je potrebné ich nasledovať do bodky aby ste získali výsledky ktoré chcete aby ste dosiahli. Väčšina ľudí ich dosiahli už za týždeň. Napríklad môžete použiť púder na nohy a tak sa zbavíte zápachu. Púder je skvelý, ničí baktérie, odstraňuje pachy a vysuší vlhkosť vašich nôh.

Pokiaľ nemáte púder tak ho môžete nahradiť kvalitným antiperspirantom ktorý použijete na vaše nohy aby ste ich udržali suché počas dlhší čas. Existuje mnoho iných, ľahkých a jednoduchých domácich metód.


1. Sóda bikarbóna
Je to efektívna ingrediencia ktorá dokáže eliminovať zápach nôh. Neutralizuje pH potu a redukuje prítomnosť baktérií. 

Pridajte sódu bikarbónu do teplej vody a nechajte vaše nohy namočené v tomto roztoku od 15 do 20 minút každú noc, celý týždeň. Taktiež si môžete nasypať sódu bikarbónu do vašich ponožiek a topánok predtým než si ich pôjdete obuť.2. Levanduľový olej

Nielenže tento olej vonia božsky, taktiež pomáha ničiť baktérie. Zároveň má protiplesňové účinky ktoré sú efektívne pri liečení zápachu nôh.


 Vložte pár kvapiek levanduľového esenciálneho oleja do teplej vody. Do roztoku si namočte nohy na 15-20 minút. Opakujte dvakrát denne počas niekoľkých dní.


3. Čierny čajČierny čaj obsahuje tanín, kyselinu ktorá je schopná ničiť baktérie ktoré produkuj zápach nôh. Taktiež pomáha zapchať póry na vašich nohách, obmedzujúc potenie a produkciu potu na ktorej sa baktérie kŕmia.


 Uvarte dva sáčky čierného čaju v troch pohároch horúcej vody. 

Pridajte polovicu vedra normálnej vody aby ste znížili teplotu. Namočte vaše nohy na 15 až 20 minút. 
Opakujte tento proces denne, počas týždňa.