Domáca prírodná zubná pasta – zdravé ďasna a zubyMnoho z nás začne náš deň čistením si zubov. No už ste sa niekedy čudovali či tá pasta, ktorú používate každé ráno a večer je pre vás vôbec zdravá?

Komerčné zubné pasty ktoré je možné dostať v takmer všetkých obchodoch obsahujú veľké množstvo nebezpečných toxínov, najčastejšie sú to tieto toxíny: fluorid, triklosan a laurylsulfát sodný. 

Triklosan 

je veľmi známy endokrinný disruptor ktorý vyvádza hormóny z balansu. 


Laurylsulfát

sodný je možný karcinogén, taktiež trvalo dráždi a môže podráždiť vaše ďasno a tak napomôcť k zápalu ďasien.


Fluorid 

dokáže ovplyvniť vaše kosti a šišinku, a dokonca aj váš mozog. 

Pozerajúc na všetky tie nebezpečné a škodlivé ingrediencie využité v kúpnych pastách na zuby vás neraz môže presvedčiť že vyrobenie si vlastnej pasty u vás doma z prírodných ingrediencií je predsalen lacnejšia, kvalitnejšia a hlavne zdravšia alternatíva. 
Robí sa veľmi ľahko a použité ingrediencie sú extrémne prospešné pre vaše orálne zdravie. A ešte raz, ušetrí vám peňaženku.

Čo budete potrebovať?

· Extra panenský kokosový olej

· Sóda bikarbóna

· Prášok kurkumy

· Extrakt z mäty piepornej (voliteľné)

Inštrukcie

1. 
 Vložte 2 lyžice extra panenského kokosového oleja do misky


2. 
Pridajte 2 lyžice sódy bikarbóny


3. 
 Voliteľne môžete pridať desať až pätnásť kvapiek extraktu z mäty piepornej.


4.
Pridajte ½ až celú lyžicu prášku kurkumy


5.
Zmiešajte všetky ingrediencie s nekovovou lyžicou a miešajte až kým zmes nedostane vzhľad a konzistenciu pasty


6.
Pasta je pripravená.Sóda bikarbóna pomáha vybieliť a zosvetliť zuby a taktiež neutralizuje kyseliny v ústach. Kurkuma má protizápalové, antibakteriálne a protipovlakové účinky. Extra panenský kokosový olej má protizápalové a antimikrobiálne účinky, dokáže zmierňovať bolesť zubov. Extrakt z mäty piepornej dodáva skvelú sviežu chuť a taktiež má aj iné účinky ako bielenie zubov a zlepšenie celkovej orálnej hygiény.foto : www.webmd.com