Začnite s týmto zdravým zvykom a za mesiac budete vyzerať o niekoľko rokov mladšie!Radi si vypijete 3 litre niečoho denne, no je to niečo zdravé?

Američania pijú oveľa viac sódovej vody než samotnú vodu, a aj keď si spotrebitelia vodu zakúpia, zväčša ide práve o ochutené vodu, takéto vody sú nanajvýš nezdravé, vrátane tej sódovej.


Pokiaľ nezačnete piť naozajstnú vodu, nebudete vedieť čo to v skutočnosti znamená byť hydratovaný. Mnoho kúpnych vôd totižto obsahuje ingrediencie ktoré vás dočasne ovlažia, no následne bude váš organizmus chcieť viac a viac. Niet nad čistú, prírodnú vodu.

Voda lubrikuje vaše kĺby, chráni vašu miechu a reguluje teplotu vášho tela. Je to jediná tekutina ktorej sa môžete napiť tri litre denne a vďaka tomu žiť, je to prospešné! Síce, môžete sa napiť aj 3 litre alkoholu denne, no s takýmto "pitným" režimom by ste ďaleko nezašli. Skúste to s Coca Cola nápojmi a platí to isté, takéto tekutiny sú neuveriteľne nezdravé pre vaše telo.

Tri litre vody denne? 

Zdá sa vám že je to nemožné? Hlúposť. Vypiť tri litre vody denne nie je tak veľa ako si myslíte! Zároveň, zachránite si peňaženku, vodu smiete dostať všade a pol litrová fľaša takejto vody stojí cent či dva, a to je tekutina ktorá je zdravá. Zatiaľ čo za pol litrovú fľašu Coca Cola nápoja by ste zaplatili 40 či 50 centov a zároveň si ňou kopete vlastný hrob.Vyhrá v tomto jednoduchom rozhodovaní mozog?
Výhody pitia 3 litrov vody

1. Lepšia pokožka

Mnoho ľudí platí neuveriteľné množstvo peňazí na drahé prípravky proti akné a starnutiu ktoré buď vôbec nefungujú alebo prestanú po určitom čase zaberať. Pitím mnoho vody je najlepšia cesta ako dostať toxíny z tela von a zároveň vám hydratuje kožu. A tá najväčšia výhoda? Efektivita vody sa nikdy nevytratí.

2. Strata váhy
Pite 3 litre vody denne a uvidíte ako sa strata váhy zdvojnásobi. Jedným z dôvodov je práve skutočnosť že veľké množstvá vody vám zahltia žalúdok a nebudete chcieť jedlo. Zároveň voda zrýchľuje metabolizmus a pomáha meniť uložneý tuk na energiu.

3. Prevencia proti srdcovým chorobám3 litre vody vám taktiež dokážu pomôcť v zabránení rôznych srdcových chorôb. Keď sa stanete dehydrovaným, vaša krv zhustne čo znamená že vaše srdce musí zabrať viac aby dokázalo vypumpovať krv do celého tela.