Vypite bylinkový čaj a zmiernite prechladenie, nafukovanie, nevoľnosť a bojujte s infekciami!


Bylinkové čaje sa začali stávať oveľa viac populárnejšími, a to najmä vďaka ich skvelým liečiacim účinkom ktoré nám ponúkajú, väčšina z nich sú len relaxujúce nápoje s veľmi malým množstvom kalórií a ich aróma je veľmi príjemná. Najkvalitnejšie bylinkové čaje zvyknú byť práve organické, snažte sa vyhýbať čajom ktoré obsahujú umelé sladidlá a chute.

Zázvorový čaj

Skvelý čaj ktorý funguje ako pomoc pri trávení, pomáha v liečení nevoľnosti, nafukovania a upokojuje podráždený žalúdok. Jeho hrejúce účinky sú údajne schopné upokojiť reumatické bolesti stimulujúc krvný obeh. Keď robíte zázvorový čaj, využite čerstvý zázvor, pridajte citrónovú šťavu a surový med pre chuť a jeho účinky, získate tak silnú kombináciu na boj s rôznymi bežnými chorobami.

Medovkový čaj

Pokiaľ trpíte nervovými bolesťami, medovkový čaj je práve pre vás, je účinný v upokojovaní nervov a úzkosti. Hovorí sa, že zmes medovky a valeriány pomáha vyliečiť stres a úzkosť a taktiež zlepší váš spánok. Taktiež je táto zmes bezpečná pre deti, takže pokiaľ máte deti trpiace nočnými morami, šálka tohto čaju im určite pomôže.

Rozmarínový čaj
Skvelý nápomocnik pri trávení, taktiež pomáha uvoľňovať unavené svaly, pomáha s kašľom, astmou, symptómami prechladenia a chorobami pečene. Pite rozmarínový čaj pravidelne a zmiernite tak stres.

Zelený čaj


Tento zázračný čaj je obľúbený u mnoho ľudí, pretože je veľmi efektívny v boji proti rôznymi chorobami:

· Zlepšuje metabolizmus a teda pomáha pri strate váhy

· Pomáha zabráneniu srdcových chorôb

· Bolo preukázané že znižuje riziko vzniku rakoviny pažeráka

· Zlepšuje mozgovú aktivitu a znižuje vzniku Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby

· Katechín obsiahnutý v tomto čaji je scohpný ničiť vírusy a liečiť infekcie

· Znižuje vysoký krvný tlak· Vďaka antioxidantom a protizápalovým látkam obsiahnutým v tomto čaji vás môže omladiť