Smrť obezite! Straťte 13 kíl za mesiac


Najlepším spôsobom ako stratiť váhu je zrýchliť váš metabolizmus. Existuje mnoho prírodných potravín ktoré nám pomáhajú zrýchliť ho, no pokiaľ ho naozaj chcete zrýchliť, musíte dávať pozor na korenia ktoré využívate.
Lekárski experti z iránskej lekársko-vedeckej univerzity vykonali štúdiu v ktorej účastníkov rozdelili do 2 skupín. Zúčastnilo sa jej 88 žien ktoré mali problém s nadváhou.

Počas nasledujúcich troch mesiacov jedli ženy z oboch skupín zdravo a konzumovali menej ako 500 kalórií denne. Jediným rozdielom v ich strave bolo korenie. Prvá skupina konzumovala každý deň 3 gramy rasci. Rascu zmiešali so 140 gramami jogurtu a jedli ho každé ráno na prázdny žalúdok, druhá skupina jedla to isté len bez rasce.

Výsledky prvej skupiny boli neuveriteľné, za 1 mesiac stratili 6,3 kilogramov – viac ako druhá skupina. V porovnaní s druhou skupinou stratili 14,64% tuku zatiaľ čo druhá iba 4,91% tuku.


Je to najmä kvôli tomu že rasca obsahuje vysoké množstvo fitosterolu ktorý je schopný zabrániť zadržiavaniu cholesterolu v našom tele. To je dôvod prečo rasca je schopná zrýchliť náš metabolizmus a tak nám umožniť stratu nadbytočnej váhy.