Bylinky ktoré zaberajú lepšie ako lieky

ÚZKOSTNÉ STAVY VÁS ROBIA TUČNÝMI, CHORÝMI A DEPRIMOVANÝMI


Mentálne zdravie je extrémne dôležité keďže ovplyvňuje všetky aktivity a funkcie vášho tela, a taktiež celkové zdravie. Podľa štatistík, okolo 70% populácie USA berie lieky na predpis a polovica z týchto percent berú 2 a viac liekov. 

Antidepresíva môžu spôsobovať mnoho vedľajších účinkov : 

· Záchvaty

· Problémy s chodením

· Problémy s pamäťou

· Zožltnutie kože a očí

· Zmeny nálad (halucinácie, sebadeštrukčné sklony)

· Strata koordinácie

· Problémy s rozprávaním


Je vždy lepšie siahnuť po niečom prírodnom. Pretože to, čo je prírodné, nemá vedľajšie účinky a ak má tak nie v takomto rozsahu.


1. Levanduľa

Pôvabne voňajúca bylinka ktorá je veľmi často súčasťou liečebných procesov, úspešne lieči nervové poruchy a miernu depresiu. Obsahuje silné neuroprotektívne vlastnosti ktoré
pomáhajú v prípade neurologických poruchách a zabraňujú zmenám nálad. Môžete ju skonzumovať alebo použiť priamo na kožu, je to bezpečné. Môžete si dopriať levanduľový čaj či dať si vysušené kvety levandule do vankúšu. V niektorých prípadoch môže spôsobiť podráždenie kože, zvýšený apetít, mierne bolesti hlavy a zápchu pokiaľ je braná orálne.2. Ľubovník bodkovaný


Prospešná bylinka ktorá je ľahko dostupná a môžete si ju vypestovať vo vlastnej záhrade. Nespôsobuje žiadne vedľajšie
účinky. Je avšak potrebné konzultovať o jej užívaní najprv s vašim lekárom keďže môže interagovať s ostatnými liekmi ako napríklad s antikoncepciou.

3. Valeriána lekárska

S touto bylinkou sa dokážete úspešne zbaviť bolesti hlavy,
úzkosti a nespavosti. Má intenzívny zápach a tak ju po použití dobre opláchnite s melasou či javorovým sirupom. V zriedkavých prípadoch môže spôsobiť práve bolesti hlavy a nespavosť. Pokiaľ sa tak stane, je dobré pomaly prestať ju užívať a to tak, že dávky budete počas týždňa neustále znižovať.