Už nebudete musieť čistiť záchodovú misu ak vyrobíte tieto guľôčky!Ako prírodne vyčistiť toaletnú misku a odstrániť záchodový zápach? 


Prinášame vám skvelú myšlienku ako vyvoňať a vydezinfikovať vašu toaletu a celú kúpeľnú s pomocou šumivých voňavých guľôčok!

Je to prírodné, ekologicky čisté a bez chemikálií. Celkovo je nápad skvelý a jednoduchý na prípravu. Používanie týchto bômb je čisté potešenie. Záchodová miska je opäť čistá a vyvoňaná.

Na prípravu týchto aromatických guľôčok budete potrebovať:
 sódu bikarbónu, kyselinu citrónovú a akýkoľvek esenciálny olej. 

Najlepšie je použiť intenzívnejšiu vôňu a antibakteriálnu aktivitu (levanduľa, pomaranč, mäta, citrón, atď.). Taktiež budete potrebovať hlbokú misku, silikónovú špachtľu (plastovú či drevenú lyžicu), spreje a silikónové formy (voliteľné).

Príprava

Pre 1. časť kyseliny citrónovej sú potrebné 2,5 častí sódy bikarbóny a 25-30 kvapiek esenciálneho oleja. V tomto príklade boli bomby (guľôčky) vyrobené zo 100g kyseliny citrónovej, 250g sódy bikarbóny a 50 kvapiek esenciálneho oleja pomaranču. Ako výsledok sme získali 20 guľôčok. Čas prípravy bol 20 minút.

V hlbokej miske zmiešajte sódu bikarbónu a kyselinu citrónovú. Zamiešajte. Do sprejovej fľaše vlejte vodu, najlepšie je použiť filtrovanú vodu či vodu už uvarenú. Teraz prichádza ten hlavný, dôležitý moment. Zo spreju sprejujte na túto zmes a miešajte. Nenechajte to zvlhnúť až príliš veľa! Stačí trocha. Je lepšie stráviť trocha viac času prípravou než to všetko pokaziť, pretože veľké množstvá vody, sódy bikarbóny a kyseliny citrónovej vytvoria reakciu a zmes zreaguje a teda nezostane z nej nič. Je potrebné nasprejovať a zmiešať zmes tucetkrát. Zmes nesmie byť príliš mokrá, len ľahšie zvlhnutá. Použite formičky alebo si zoberte rukavice a spravte z nich guľôčky. Nechajte v oblasti s izbovou teplotou na 3-4 hodiny aby sa vysušili. Uskladnite ich v plastovej krabici či sklenenej fľaši.