Spáľte u vás doma bobkový list! Prečo?Dnešná spoločnosť a jej životný štýl je neustále vyťažená/ý. Stres a napätie na vás dýcha na každom kroku. A tak spomaľte, začnite relaxovať. Zaslúžite si to a je to pre vás veľmi zdravé. Takéto relaxovanie zaberá to menej času ako si myslíte! Nepotrebujete žiadny výlet do kúpeľov počas víkendu či niekde inde, jediné čo potrebujete je bylina a tou je bobkový list!Táto lacná a celkom bežná bylinka ktorá pochádza zo Stredomoria vám pomôže zmierniť napätie a stres za menej ako 5 minút!

Skvelé účinky proti stresu ktoré tieto listy obsahujú boli zaznamenaná ruským vedcom Geňadym Malachovom. 

Čerstvé či vysušené bobkové listy sa používajú počas varenia kvôli ich výraznej chuti a vôni no taktiež sú využívané v medicíne na ošetrovanie, na aromaterapiu a na bylinnú liečbu rôznych kožných a dýchacích stavov.

Jednou z tých menej známych vlastností je ich upokojujúca vlastnosť. Nadmerný stres nám poškodzuje zdravie v dlhodobom horizonte a tak by sme mohli začať uvažovať o využívaní práve tejto vlastnosti týchto listov. Upokoja vás aj v tých najstresujúcejších situácií.

Ako na to?

Bobkový list v popolníku zapáľte a odíďte z izby na desať minút. Po tom ako sa vrátite pocítite úplne inú atmosféru a budete cítiť príjemnú relaxujúcu vôňu dymu.

Plamene vylúčia substancie z tohto listu ktoré zlepšia celkovú atmosféru a vytvoria tok pozitívnej energie. Nadychujte sa zhlboka a nechajte sa odpútať od vašich starostlivostí a tak upokojte vaše telo aj dušu touto skvelou arómou.