Skúste jesť cesnak a med na lačno počas celého týždňa! Prečo?Cesnak je tou ingredienciou ktorú využívajú ľudia na šírom svete. Ochucuje jedlo no taktiež je veľmi silný a lieči mnoho chorôb.
Cesnak je schopný znížiť vysoký krvný tlak, hladinu cholesterolu vo vašej krvi či dokonca zabrániť rôznym srdcovým chorobám či infarktu. Taktiež dokáže zastaviť vplyvomm aterosklerózy.


Ak dennodenne trpíte kvôli chorobám a stavom ako je senná nádcha, „cestovacia“ hnačka, nachladnutie, chrípka, kusanice a štípanice od rôznych hmyzov alebo trpíte z plesňových infekcií, siahnite po cesnaku ktorý je pre tieto stavy ako stvorený!

Taktiež redukuje symptómy osteoartritídy, cukrovky a zväčšenej prostaty. Zlepšuje vašu imunitu a schopnosť vášho tela ničiť toxíny. V zmese so zázvorom vám pomôže detoxikovať vaše telo z chemoterapie.

Ako využiť jeho sily?

Najlepšie je ak je čerstvý kvôli alicínu, aktívnej zložke ktorá je ničená teplom. Rozpučte/narežte strúčik a nechajte ho „odstať“ 15 minút pred konzumáciou. Rozpučením zlepšíte stráviteľnosť alicínu.

Zjedzte na lačno, žalúdok má lepšiu možnosť stráviť oveľa viac živín z cesnaku.

Čerstvý cesnak a med

Narežte 2-3 strúčiky na malé kúsočky a následne zmiešajte s polievkovou lyžicou čerstvého medu. Ak budete túto zmes brať denne, budete sa cítiť viac energicky a zdravo.

Tonik z cesnaku proti chrípke

Ak máte citlivú kožu, používajte rukavičky!Budete potrebovať:

- posekanú polovičku cibule

- 5 nasekaných strúčikov cesnaku

- 2 nasekaných čili papričiek

- 1 polievková lyžica narezaného zázvoru

- šťava z 1 citróna

- čerstvý nefiltrovaný jablčný ocot


Takáto zmes je priam magická na všetky bežné choroby ako je chrípka, zápal hrdla, nádchu...