Protizápalový liek proti menštruačnej bolesti z 2 ingrediencií!Keď ten čas v mesiaci príde, najťažšie s čím sa môžete porátať sú kŕče. Niekedy táto bolesť môže byť slabšia a niekedy neuveriteľne ostrá. Okolo polovica žien prežíva menštruačné kŕče a 15% má silné, ostré bolesti.

Čo spôsobuje tieto kŕče?


 Prečo niektoré ženy pociťujú viac bolestí než ostatné?


Kŕče pociťujeme kvôli kontrakciám v maternici. Ak žiadna spermia neoplodní vajíčko, maternica ju vyvrhne. Keď máte menštruáciu, existuje mnoho príčin prečo zažívate bolesť. Vo väčšine prípadov sú to práve tieto kontrakcie ktoré spomaľujú krvný tok k sliznici maternice. Ďalší faktor je hladina hormónov – prostaglandínov. Prostaglandíny sú uvoľnené keď menštruujete a ak sú vo veľkom množstve, spôsobujú bolesť a zápal. Nezhubné nádory, pohlavné infekcie či syndróm oneskorených fáz spánku môžu spôsobiť či zhoršiť vaše menštruačné kŕče. Najčastejšie lieky sú rôzne lieky ktoré kúpite v lekárni ako sú napríklad anti-prostaglandiniká.

Prínosy aloe vera

Aloe vera je jednou z najvšestrannejších rastlín ktoré si môžete doma vypestovať. Má skvelé antibakteriálne, protizápalové a antioxidačné účinky. Pomáha s udržiavaním zdravého tráviaceho traktu, pomáha so zápchou, pomáha liečiť nepravidelné menštruácie, urýchľuje liečiaci proces zranení a popálenín atď.

Prínosy čierneho korenia
Mnoho ľudí toto korenie prehliada. Je to skvelý zdroj mangánu a vitamínu K. Len 2 čajové lyžičky vám dodá 37% RDA (požadované množstvo pre vaše telo) mangánu! Taktiež má silné antibakteriálne a antioxidačné účinky.

Recept

• 1 lyžica aloe vera gélu

• štipka čierneho korenia
Na lyžicu gélu pridajte štipku tohto korenia, konzumujte 3x denne dokým kŕče nezoslabnú.