4 potraviny často spôsobujúce kožné problémyAlergia na potraviny nastáva vtedy ak váš imunitný systém precitliveno reaguje na určité proteíny potraviny ktorý v skutočnosti nie je nijako škodlivý. 


Takáto reakcia môže nastať ak človek zje hocijakú potravinu. 

Počas tohto telo ju identifikuje ako škodlivú a vylúči proteíny ktoré majú za úlohu bojovať s proteínmi z tej potraviny. To spôsobuje vedľajšie efekty ako napríklad dýchacie ťažkosti.Mliečne produkty

Tieto produkty sú známe tým, že nám dodávajú kalcium a proteíny ktoré zosilňujú našu kostru a zásobujú nás významnými živinami avšak existujú prípady a dôkazy ktoré potvrdzujú že práve tieto produkty môžu spôsobovať opuchy a kožné problémy, pokiaľ je daná osoba alergická či má intoleranciu na laktózu.


Ľudia ktorí sa zbavili týchto produktov preukázali stratu akné a rôznych kožných problémov.
Lepok

Výstraha proti lepku sa za posledné roky exponencionálne zvýšila, experti tvrdia aby sme sa mu vyhýbali tak ako sa len dá. Môže spôsobiť alergiu na lepok a spôsobiť „dospelácke“ akné.


Nie je ľahko stráviteľný pre naše telo a telo naň reaguje so zápalom. To teda môže spôsobiť aj akné v dospelom veku! Pokiaľ lepok nie je správne strávený, môže vylúčiť aj inzulín čo je ďalšou príčinou akné.

Cukor

Potraviny obsahujúce cukor spôsobujú more kožných problémov. Všetky sladkosti a potraviny obsahujúce cukor zvyšujú krvný tlak, hladinu cukru v krvi. Na jeho kontrolovanie telo vyprodukuje inzulín a to spôsobuje akné.

AlkoholMnoho z nás si rado dá raz za čas jeden alkoholický nápoj s priateľmi. Avšak alkohol, ak prijímaný pravidelne a v nadmernom množstve, je schopný spôsobiť riadnu šarapatu na našej pokožke a môže akné oveľa zhoršiť. 
Alkohol je taktiež schopný ľahko zničiť váš imunitný systém čo môže spôsobiť bakteriálne a hubové infekcie. Taktiež z vás odsáva živiny a antioxidanty ktoré sú dôležité pre zdravú kožu.