Toto je zázrak ktorý nepoznáme: Už nikdy nevyhodíte obal cibule

Mnoho ľudí nie sú vedomí že obaly rôznych ovocí a zelenín sú iné antioxidantov a iných zdravých živín ktoré môžu zlepšiť zdravie človeka.


Dobrým príkladom je cibuľa. Zatiaľ čo je jej obal nejedlý, je plný quercetínov, silného antioxidantu regulujúci krvný tlak a zabraňuje kardiovaskulárnym chorobám, vrátane aterosklerózy.

Ak pridáte obal cibule do akéhokoľvek normálneho jedla, vrátane polievky, obohatí to vaše jedlo s mocnými antioxidantmi a inými zdravými živinami.

Cibuľa je jednou z najzdravších zelenín na planéte a je známa pre jej silnú antibakteriálnu vlastnosť. Je skvelá pre vyvažovanie cukru v krvi, pri zastavení krvácania z nosa, pri ničení rakovinových buniek a taktiež zosilňuje imunitný systém s pomocou vitamínu C.

Tmavšia cibuľa má viac fytoživín.

Na rozdiel od svetlej, tmavá cibuľa obsahuje väčšie množstvo quercetínov, bioflavonoidov ktoré sú skvelé pre ničenie voľných radikálov v tele. Nielen že je silný antioxidant, quercetín je taktiež skvelý v boji proti rakovine, hubovými a bakteriálnymi infekciami a proti zápalu.

Niekoľko štúdií ukázalo že efektívne zabraňuje a kontroluje tvorbu polypov ktoré ošetrujú psoriázu a zastavujú tvorbu herpesov. Tmavšia cibuľa je spojená so zmenšeným rizikom rakoviny žalúdka.

Podľa jednej štúdii, iba polovička cibule denne môže zmenšiť riziko rakoviny žalúdka už o polovicu.


Prínosy obalu cibule

Podľa štúdii uskutočnenej vedcami z Cranfield univerzity v Spojenom Kráľovstve, obal cibule môže byť použitý ako ingrediencia bohatá na diétne vlákniny, najmä nerozpustné, a na fenolové zlúčeniny ako quercetín a iné flavonoidy.
Je dôležité poznamenať že aj ostatné dve vrstvy cibule sú bohaté na vlákniny a flavonoidy.

Výskumníci tvrdia že konzumovanie vláknin redukuje riziko kardiovaskulárnych a gastrointestinálnych chorôb, cukrovky, rakoviny hrubého čreva a obezity.

Fenolové súčasti sú tie ktoré najefektívnejšie zabraňuju vzniku srdcovej choroby. Veľké množstvá týchto zlúčenín so silnými antioxidačnými vlastnosťami sa nachádzajú vo vonkajších vrstvách cibuľového obalu.

Ako použiť obal na zlepšenie zdravia

Na extrahovanie quercetínu a iných zdravých súčastí stačí vložiť 1 či 2 cibule (nešúpané) do polievky či omáčky.
Taktiež môžete zachrániť obal a vložiť ho pred varením na panvicu v ponožke. Odstráňte obal keď začne polievka vrieť.