Tie najlepšie bylinky a korenia proti starnutiu


Nikto nemôže zastaviť čas, no to neznamená že ho nemôžete spomaliť! 

Ľudstvo má šťastie že existuje mnoho prírodných ingrediencií ktoré starnutie výrazne spomaľujú, tak ako bylinky tak aj korenia.


 Ich pridaním do potravín a následnou konzumáciou požívateľ spomaľuje starnutie jeho/jej buniek a zároveň minimalizuje jeho dopad.
 Mnoho týchto zlúčenín proti starnutiu je možné dostať v podobe kapsúl, tinktúr, čajov a práškov.

Kurkuma

Toto korenie je účinný liek proti rôznym zdravotným problémom vďaka jej protizápalovým a antimikrobiálnym účinkom. Podporuje funkčnosť pečene ktorá ničí toxíny a stimuluje tvorbu antioxidantov ktoré ničia voľné radikály – tie urýchľujú starnutie buniek. Kurkuma je tiež známa tým že vám pomôže zhodiť váhu.

Pestrec mariánsky


Táto bylinka je známa tým že stimuluje funkciu pečene ktorá tvorí antioxidanty, tie ničia voľné radikály a taktiež podporujú zdravie kože ktorá bude vyzerať nielen zdravo ale aj mlado. Nič vám nezrýchli starnutie tak ako voľné radikály a preto je potrebné prijímať množstvo antioxidantov.

Ashwagandha

Táto bylinka z Indie je známa tým že pomáha zmenšiť dopad stresu na telo. Podporuje imunitný systém ktorý starnutím slabne. Experti tvrdia že táto bylinka je skvelá taktiež na zdravie mozgu, keďže zabraňuje vzniku demencii normalizovaním neurotransmiterov vo vašej šedej hmote.

Cesnak

2 či 3 čerstvé nespracované strúčiky cesnaku denne spomalia starnutie. Nemusíte ich zjesť celé v kuse, môžete si ich pridať do akéhokoľvek jedla. Znižuje vysoký krvný tlak, riedi krv a ničí mikróby. Vďaka sulfúru je cesnak skvelý na zdravie čriev a kĺbov.


Ženšen

Príjem ženšenu zníži stres a zlepšuje vašu fyzickú aktivitu. Cvičenie pomáha koži aby neovísala tým, že sa svaly zväčšujú a tvarujú.


Rozmarín


Táto aromatická bylinka je skvelá na vrásky. Ochraňuje pokožku pred toxínmi a stimuluje tvorbu kolagénu - štrukturový proteín.