Prečo by ste mali začať piť kapustovú šťavu


Šťava z kapusty má množstvo výhod pre vaše zdravie ako napríklad prevencia voči rakovine, liečba vredov, znižovanie zlého cholesterolu (LDL) ako aj mnohé iné výhody ktoré ponúka.

Kapusta je zelenina bohatá na beta-karotén, nerozpustnú vlákninu, vitamín B1, B6, C, E a K a minerálne jódy, horčík, železo, kalcium a síru.


 Často a dlhodobo bola kapusta využívaná kvôli jej dostupnosti a neveľkej cene, no taktiež (a najmä) kvôli jej liečiacim schopnostiam.

 V starodávnych vekoch bola známa ako mesačná sila, keďže rastie počas mesačného svetla. 

Bojuje voči vredom

Šťava kapusty je bezpečný a efektívny prírodný liek na liečbu vredov. Obsahuje prírodne zdroje L-glutamínu, S-metylmetionínu, glukozinoláty a iné zložky ktoré pomáhajú chrániť žalúdok a tráviaci trakt liečením sliznice.

Ochrana proti rakovine

Jedenie kapustovitej zeleniny (ako je kapusta) môže znížiť riziko vzniku rakoviny prsníka. Mnoho štúdií dokázalo že práve konzumovanie takejto zeleniny zabraňuje rôznym druhom rakoviny. No nielen kapustovitej, ale aj konzumovanie mrkvy, paradajok, hríbov a iných húb môžete znížiť vznik rakoviny.

Kapusta znižuje zlý cholesterol (LDL cholesterol)


Štúdia v roku 2003 preukázala účinky kapusty na tento druh cholesterolu. Pacienti užívajúci šťavu z brokolice a kapusty preukázali zníženú hladinu zlého cholesterolu.

Kapustová šťava na podporu straty váhy

Takáto šťava je prírodná a má nízky obsah kalórií čo ju robí zdravým nápojom na stratu váhy. Pite takúto šťavu namiesto komerčných nezdravých nápojov (vrátane kúpnych džúsov) ktoré vám len uškodia upchatím vašich ciev a žíl.

Skrášli vašu pokožku


Vďaka vysokému obsahu antioxidantov a fytochemikálií je táto šťava zázrakom pre vašu pokožku. Taktiež je bohatá na vitamín C ktorý podporuje krásnu a zdravú pokožku a je častou ingredienciou v kozmetických produktoch práve na pokožku. Nedostatok vitamínu C zapríčiňuje vysušenú kožu a stratu elasticity. Taktiež jeho nedostatok predlžuje proces liečenia pokožky.