Zachráňte a vyliečte si váš zrak s pomocou len 1 ingrediencie

Skupina lekárskych expertov z Talianska našli magický liek na stratu zraku ktorý je spôsobený starnutím. 

Ich štúdia preukázala, že táto potravina je schopná zastaviť a zabrániť strate zraku a dokonca aj odčiniť stratu zraku pri kandidátoch na svalovú degeneráciu kvôli starnutiu. 


Môžeme povedať že sú to skvelé novinky pre ľudí ktorí sa boja o svoje oči a majú zdravotné problémy s ich očami.


Svalová degenerácia

Čo je to svalová degenerácia? V prípade že ste nevedeli, svalová degenerácia je hlavná príčina slepoty. Makula je umiestnená v strede oka a je zodpovedná za centrálnu časť nášho zorného poľa. Makula sa degeneruje u ľudí ktorí trpia týmto druhom stavu  oka, zväčša sa vyskytuje u starších ľudí. No nanešťastie sa toto ochorenie môže udiať aj u mladých a zdravých ľudí. To nastáva keď je stred zorného poľa poškodený.


Taktiež by ste mali vedieť že niekedy táto degenerácia vám nebude spôsobovať žiadné problémy. No po čase, zorné pole sa zmení a vid sa zmení z deformácie zvlnenia na rozmazanie a spraví to dieru v centre vášho zorného poľa. 

V tomto stave nemusí byť sekundárne videnie nijako postihnuté. No predsa len sú ľudia s degeneráciou makuly braní ako slepci. Tento druh stavu oka môže byť veľmi vážny a mnoho ľudí ním trpia, viac než kataraktom a glaukómom. 

Mali by ste zároveň vedieť že gény môžu hrať dôležitú rolu pri tomto stave a v mnohých prípadoch môže byť podporovaný a zhoršovaný fajčením.

Makulárna degenerácia a šafran

Počuli ste už niekedy o šafrane? Šafran je korenie s výraznou oranžovou farbou a je využívané v mnohých indických pokrmov. Toto korenie je schopné redukovať problémy a vedľajšie efekty spojené so zrakom a môžu dokonca aj vyliečiť existujúce očné problémy. Myslím si že mnoho ľudí ktorí majú radi indickú kuchyňu sú teraz radi.

Toto korenie vám môže výrazne zlepšiť zrak a taktiež ho bude chrániť. Je to veľmi jednoduché – budete si chrániť zrak jedením indickej kuchyne. Taktiež by ste mali vedieť že v mrkve sú taktiež extrémne dôležité pri zrakových problémoch. A tak sa uistite že jete dostatok mrkve každý deň.

Výskum

Mnoho lekárskych expertov z Talianska sa pridali do tejto štúdii aby zistili viac a naučili sa o výhod ktoré prináša šafran a ako môže pomôcť ľuďom s ich zrakovými problémami kvôli makulárnej degenerácii.

 Ľudia ktorí sa zúčastnili tejto štúdii jedli 20 mg šafranu denne počas 3 mesiacoch. Po 3 mesiacoch boli všetci účastníci otestovaní. 

Lekárski experti zistili zlepšenie stavu sietnice, u účastníkoch s problémami v dôsledku makulárnej degenerácie kvôli starnutiu boli výsledky oveľa lepšie v porovnaní s účastníkmi ktorí patrili do skupiny placebo.


Šafran je veľmi drahý

V prípade že ste nevedeli – šafran je veľmi drahé korenie. No našťastie môžete získať jeho výhody konzumovaním šafranových doplnkov ktoré sú omnoho lacnejšie.


Prírodné spôsoby ako si udržať zdravé oči

Mango

Vedeli ste že ak zjete 3 porcie manga každý deň, môžete zmenšiť šancu výskytu makulárnej degenerácie až o polovicu? Je to kvôli obsahu vitamínu A, luteínu a zeaxantínu.

 Vitamín A je extrémne dôležitý a prospešný pre zdravie zraku. Luteín a zeaxantín sú veľmi silné antioxidanty ktoré chránia váš zrak pred vysokými úrovňami energetického svetla vrátane škodlivých UV lúčov.

Všetci by sme si mali dávať pozor na zrak, pretože bez nich nezmôžeme nič. Ľudia v dnešnej dobe zažívajú rôzne očné problémy, ako: katarakt, diabetická retinopatia a makulárna degenerácia. To je dôvod prečo by ste mali byť extrémne opatrný a dávať si pozor na vaše oči. V prvom rade by ste mali jesť správne potraviny. A áno, mali by ste si chrániť vaše oči výlučne prírodným spôsobom, konzumovaním väčšie množstvo týchto vitamínov ktoré sú extrémne dôležité ak si chcete zlepšiť váš zrak a zabrániť očným problémom.

Tieto vitamíny sú dôležité pre zdravie vášho zraku

        Vitamín E

        Vitamín C

        Provitamín A karotenoid

        Vitamín A (ak vám chýba vitamín A, zvyšuje to šancu kataraktu a makulárnej degenerácie)

        Bioflavonoidy

        Lykopén – dokáže zmenšiť šancu výskytu makulárnej degenerácie a rakoviny

        Luteín a Zeaxantín – tieto mocné antioxidanty môžu zmenšiť riziko vzniku makulárnej degenerácie a iných očných problémov.

Ako si môžete všimnúť, jedením týchto potravín môžete výrazne znížiť riziko vzniku makulárnej degenerácie a môže si zlepšiť váš zrak taktiež. Konzumujte jedlo ktoré obsahuje vysoké množstvo týchto spomenutých vitamínov a váš zrak sa zlepší.

 Ďakujeme za prečítanie a nezabudnite zdieľať s vašimi priateľmi a rodinou.