Týchto 6 častí tela je nepotrebných: Viete ktoré?Od čias vzniku ľudí až po dnešok sa niektoré časti nášho tela stali nepotrebnými.

Od vzniku našich predkov až po dnešok už prešli milióny rokov. Počas tohto obdobia sa niektoré časti tela stali zbytočnými, hoci predtým boli užitočnými. Tu je zoznam šiestich príkladov čo máme v našom tele a neponúkajú nič dôležité:

⦁ Kostrč

Ľudia už nepotrebujú žiadne chvosty pretože perfektne dokážu udržať balans na svojich nohách. Avšak, väčšina cicavcov má chvost v určitom horizonte ich života, aj keď ho stratili s príchodom na svet. Medzi 1. a 5. či 8. dňom, ľudské embryo vyzerá ako keby mu rástol chvost v maternici. No s tým ako sa blíži k pôrodu, zmení sa tento „chvost“ na chrbticu.

⦁ Mužské bradavky
Muži a ženy sa vyvíjajú v maternici rovnakým spôsobom počas prvých 60-tich dní. Potom, tí s Y chromozómom si vytvoria testosterón ktorý stimuluje vývoj mužských reprodukčných orgánov namiesto ženských. No do toho momentu stále existujú bradavky ktoré sa neskôr stratia pod vplyvom mužských hormónov.

⦁ Zuby múdrosti

Ľudská čeľusť sa po čase zmenšila čo spôsobuje problém so zubmi múdrosti ktoré často nemajú dostatok miesta v ústach na ich rast. Navyše už nemusíme jesť tvrdé potraviny, surové zeleniny a mäso ako naši predchodcovia.

⦁ „Husie svaly“

Pod každým vlasom a chlpom existuje miniatúrny sval ktorý dvíha a spustí naše chlpy. Naši predkovia mali omnoho viac chlpov na ich tele a ich zdvihnutím vyzerali väčší a silnejší a takýmto spôsobom taktiež udržiavali teplo.

⦁ Tretie viečko

Na rohu vášho oka, blízko pri nose je tenká koža ktorá tam nemusí ani byť, pretože človeku nijako neslúži. Tento kúsok je zvaný ako tretie viečko. Vtáky a plazy ho majú a používajú ho plnohodnotne. Funguje ako ochrana proti vlhkosti zatiaľ čo im stále pomáha vidieť.

⦁ Časti ucha

Sada svalov ktoré hýbu s ušami ľudí sú nepotrebné, možno sú užitočné len pre zábavu pre tých čo vedia s nimi hýbať, pretože nie každý vie. Menovite, v živočíšnom svete živočíchy využívajú hýbanie ušami aby počuli lepšie, no u ľudí to nemá žiadny úžitok.