Tieto 4 prírodné ingrediencie vám zastavia ustupovanie ďasien

Ustupujúce ďasná môžu byť celkom alarmujúce.

 Nielenže sú bolestivé, no môžu viesť aj k vytvoreniu medzier medzi vašimi zubmi a ďasnom, čo umožňuje baktériám nahromadiť sa v tejto medzere.Podľa Web MD, takýto jav môže viesť k veľkému poškodeniu podporujúceho tkaniva a kostnej štruktúry zubov a to koniec koncov môže viesť k strate zubov.

Tak čo spôsobuje ustupovanie ďasien?

Verte či nie, štúdia publikovaná v online žurnály Periodontology Online tvrdí, že jedným dôvodom môže byť váš spôsob čistenia zubov.

Ďalšou príčinou sú gény. Podľa Web DM, 30% populácie má predispozície na toto ochorenie. Ak patríte do tohto rozsahu ľudí, vždy bude vyššie  riziko výskytu tejto choroby, nezáležiac na tom ako dobre si vaše zuby čistite.

Ďalšou príčinou, ktorú ste pravdepodobne čakali, je fajčenie. Podľa Simple Step Dental je fajčenie jedným z najväčších faktorov ovplyvňujúce vývoj problémov spojených s ďasnom, vrátane ústup ďasien.

Tak čo teda môžete spraviť proti tejto chorobe?

 Je jediným východiskom vzdať sa a snažiť sa s ňou žiť?
Vďakabohu, nie!

Existuje niekoľko liečivých ingrediencií schopných bojovať proti takejto chorobe. Avšak vedzte že tieto ingrediencie sú nápomocné len v prípade ak je táto choroba vo fáze, kedy ešte chirurgický zákrok nie je potrebný. Ak ste po tejto fáze, vedzte že je to veľmi nákladné.


Tým sme chceli naznačiť, že ak ste na sebe spozorovali príznaky takejto choroby (ako napr. krvácanie po čistení zubov, opuchnuté ďasna, zlý dych a bolesť pri ďasnovej línii), stále môže byť čas na to aby ste vyskúšali tieto prírodné liečivá:


Zelený čaj

Japonská štúdia publikovaná asociáciou zvanou „American Dental Association“ preukázala že pravidelná konzumácia zeleného čaju je nápomocná na podporu zdravých zubov a ďasien.
Štúdia preukázala, že pravidelným pitím zeleného čaju bol zaznamenaný pokles v troch indikátoroch tejto choroby – krvácanie, strata spojiva a prehlbovanie priestoru medzi ďasnom a zubmi.

Aloe Vera

Ďalšie použitie tejto magickej rastliny? Áno!
Štúdia publikovaná žurnálom „Journal of Indian Society of Periodontology“ nazýva aloe vera ako „zjemňujúci liek na ochorenie parodontu.“ Štúdia vyhodnotila 15 subjektov a zistila, že orálnou aplikáciou aloe vera gélu boli rôzne ďasnové choroby redukované.
To pravdaže neznamená že si teraz pôjdete odlomiť aloe vera listy a čudne-vyzerajúci gél si roztriete po ďasnách. Existuje mnoho dostupných produktov z aloe vera ako je zubná pasta, džús či ústna voda.

Eukalyptus

WholeHealthMD uvádza eukalyptus ako protizápalovú látku skvelú na boj s chorobami ďasien.  Bojuje voči baktériám ktoré vyčíňajú vo vašich ústach zatiaľ čo vaše ďasná ustupujú.
www.curetoothdecay.com odporúča zmiešanie nasledujúcich dvoch ingrediencií na vytvorenie ústnej vody ktorá bojuje s ústupom ďasien:

        2 čajové lyžičky eukalyptového oleja
        1 šálka teplej vody

Vitamín C

Podľa www.perioptotect.com bol vitamín C využívaný počas stáročí na boj s opuchom ďasien, s krvácaním a s ich ústupom. Táto informácia je potvrdená portálom www.good-gums.com ktorá odkazuje na 14-týždňovú štúdiu vykonanú v univerzite California San Francisco. Tá štúdia tvrdí, že závažnosť krvácania ďasien sa zvýšila po znížení prísunu vitamínu C, a naopak.

Pravdaže existuje veľa iných vecí ktoré vám pomôžu nielen s závažnosťou ďasnových chorôb, ale zlepšia aj celkové ústne zdravie.

To zahrňuje:

        Udržiavanie pravidelnej orálnej hygieny
        Pravidelné používanie ústnej vody
        Používanie dentálnej nite

        Čistenie zubov jemnými kruhovitými pohybmi