Teflónové panvice môžu byť toxické. Tu je dôvod prečo musíte začať používať liatinové panvice


Verte či nie, teflónové panvice môžu byť toxické a tak je odporúčané že začnete používať liatinové.
Menovite, zvyšuje absorpciu tohto dôležitého kovu a poskytuje mnoho iných výhod. Dnes si ukážeme 10 fantastických dôvodov prečo by ste mali začať variť/piecť na liatinovom riade.

Železo. Je to jediný riad ktorý ponúka nutričné výhody ktoré sú extrémne prospešné pre vaše zdravie. Každý krát keď na nich varíte, vylučuje takýto riad trochu železa do jedla. Tým pádom varenie v liatine vám zvýši hladinu železa vo vašej krvi, najmä ak varíte jedlá s vysokým obsahom kyseliny, ako napríklad paradajky.

Neobsahuje a nevylučuje toxíny. Tento riad je extrémne bezpečný keďže neobsahuje a nevylučuje žiadne toxíny do jedla ktoré varíte keď sa riad poškriabe.

Chutnejšie jedlo. Ak varíte na liatinových panviciach, vaše jedlo bude mať bohatšiu chuť a chutnejšiu príchuť. Naďalej, konečne budete mať perfektnú chrumkavú kôru na vašom jedle!

Je veľmi odolný. Ak sa budete dostatočne starať o tento riad, môžete ho využívať po celý život!

Je lacný. Ak si pomyslíme o jeho trvácnosti, táto doživotná investícia vás môže stáť extrémne málo. Menovite, môžete kúpiť úplne nové, predsezónne panvice za menej ako 20 €.

Ľahko sa čistia. Nebudete potrebovať, a nie je to odporúčané, používať akýkoľvek čistiaci prostriedok pri čistení, keďže to môže zničiť povrch. Jednoducho použite horúcu vodu a nie drsnú špongiu.

Bol využívaný po stáročia. Najprv bol vyrábaný v Číne v 6. storočí, a počas 14. storočia bol vo veľkých množstvách vyrábaný  v Európe. Neskôr sa dostal do Ameriky a kvôli jeho lacnej cene a odolnosti sa stal populárnym v 18. a 19. storočí.

Je nelepiaci. Ak je správne namastený, tento riad je nelepiaci, keďže oleje ktoré boli použité predtým sa akumulovali a vytvorili nelepiaci povrch na panvici.

Hrejúce výhody. Tieto panvice rozkladajú teplo po ploche panvici rovnomerne, na rozdiel od ostatných panvíc ktorých hrubá oceľ nemôže rozkladať teplo rýchlo a nemali by byť využívané pri vysokých teplotách.

Môže byť využívaná vo vašej peci, na jej vrchu či na uhlíkovom grile. Keďže tento riad vydrží vysoké teploty a teplota neovplyvňuje jej tvar, môže byť táto panvica využívaná v peci či na jej vrchu alebo dokonca na vrchu grilu.