Ak dostanete jeden druh bolesti hlavy z týchto 6, okamžite eliminujte bolesť TAKTO

Je dôležité vedieť o  príznakoch určitých bolestí hlavy, môže to zachrániť život. 


Druh bolesti hlavy ktorý je potencionálne závažný je hromová bolesť hlavy, ktorá môže spôsobiť intenzívnu bolesť

Počiatok tejto bolesti hlavy je zvyčajne náhly a môže byť spôsobený subarachnoidálnym krvácaním čo môže byť vážny zdravotný problém. 

Existujú taktiež bolesti hlavy spôsobené celodenným pozeraním sa na počítač, či spôsobené „opicou“.  Niektoré z týchto bolestí hláv sú tak intenzívne že zostaneme ležať v posteli celý deň. Niekedy ani nevieme povedať čo spôsobuje túto bolesť hlavy. Preto je dôležité vedieť príznaky, čo môže pomôcť k ich utíšeniu.



Možno sa bojíte skutočnosti že sa zobudíte s bolesťou hlavy, čo predsa len nie je niečo bežné. Môže to naznačovať rôzne vážne zdravotné problémy, ako tumor v mozgu, vysoký krvný tlak či spánkové apnoe.
 Majte sa na pozore ak bolesť hlavy spôsobuje zmenu v trávení, v popudlivosti, nálade, zraku či v napätí blízko krku. Hoci vás príčiny môžu vystrašiť, musíte si zapamätať aby ste ich zapísali. Je to niečo o čom môžete s vašim lekárom diskutovať. Avšak nemusíte sa báť, pretože zväčša sú bolesti hláv spôsobené upchatím sliznice, dehydratácie či alergie. Avšak rozlišovanie týchto druhov bolestí vám môže zachrániť život, keďže ste schopný povedať vášmu lekárovi špecifické symptómy sprevádzané touto bolesťou.

Nie je nič vážnejšie ako hromová bolesť hlavy

Takéto bolesti hlavy sú strašné kvôli ich náhlemu nástupu a nepotrebuje nejaký čas na dosiahnutie maxima jej bolesti. Zaútočia odkiaľkoľvek, kedykoľvek. Najvážnejšia príčina hromovej bolesti hlavy je subarachnoidálne krvácanie. Avšak môže to indikovať aj nejaký iný zdravotný problém.


Prvá vec po vstaní: bolesť hlavy

Viete že máte vážnu bolesť hlavy ak sa zobudíte a máte ju! Národná inštitúcia bolesti hlavy v USA hovorí, že za ňou môžu byť vážne choroby:

        Spánkové apnoe
        Mozgový nádor
        Vážny vysoký krvný tlak


Chráňte si vašu hlavu

Existuje množstvo ľudí u ktorých je riziko zranenia hlavy počas športovania, či už je to futbal, box, hokej...  Na prevenciu takejto bolesti hlavy musíme zabrániť vývoju vážnych problémov, čo môžeme zabrániť len monitorovaním tejto bolesti.

Najhoršia bolesť hlavy akú ste zažili v živote

Cluster bolesť hlavy je bolesť ktorá vyčíňa len v jednej časti hlavy. Je príliš silná na to aby ste sa s ňou vysporiadali. Nikto nevie čo ich spôsobuje.


Ak zbadáte zmeny vo vašej nálade, zraku, tráveniu či v napätí krku ktoré sú sprevádzané bolesťou hlavy, mali by ste to riešiť s lekárom. Nebojte sa či je to vážne, pretože príčina môže byť hocijaká. Diskutujte to s lekárom a dostaňte sa až na koreň tejto bolesti!