Prírodné antibiotiká využívané v časoch pred penicilínom1. Kurkuma

Už po stáročia bola kurkuma používaná v ajurvedických a čínskych medicínach, vďaka jej liečebným schopnostiam. Je to účinný prírodný liek ničiaci baktérie zodpovedné za vznik chorôb a podporujúci imunitný systém. Zároveň, je schopný predchádzať bakteriálnym infekciám v ranách, či iných kožných poškodeniach. Štúdia z roku 2009 preukázala, že kurkumín, aktívna látka obsiahnutá v kurkume, má silné antimikrobiálne účinky a dokáže poskytnúť skvelé výsledky proti baktérii helicobacter pylori.


Pokiaľ chcete použiť kurkumu a jej liečiace účinky, zmiešajte jednu lyžicu kurkumového prášku a 5 až 6 lyžíc medu. Zmes ponechajte v uzavretej sklenenej nádobe. Zmes užívajte dvakrát do dňa, a to polovičku lyžice.

2. Zázvor

Vďaka jeho silným antibiotickým účinkom, zázvor dokáže zabrániť a vyliečiť mnoho zdravotných problémov ktoré sa vzťahujú na baktérie. Zázvor dokáže poskytnúť skvelé výsledky v boji proti patogénom v jedlách, ako je napríklad salmonela. Je taktiež účinný v prípade respiračných či ďasnových infekciách.


Zázvorový čaj je účinný liek v boji proti bakteriálnej infekcii. Do čaju si pokojne pridajte med aj citrónovú šťavu, pite okamžite (v horúcom/veľmi teplom stave).

Je veľmi dôležité zahrnúť čerstvý alebo vysušený zázvor do vášho varenia.

3.Cesnak


Cesnak má silné antibiotické, protiplesňové a antivírové účinky. Cesnak obsahuje alicín, prírodné antibiotikum. Cesnak je taktiež bohatý na rôzne vitamíny, minerály a živiny, ktoré dokážu zlepšiť celkový zdravotný stav. Je doporučené zjesť 2 až 3 surové strúčiky cesnaku denne. Pravidelný príjem ničí patogény v tele a podporuje tak správny chod imunitného systému. Môžete si zvoliť aj samotné cesnakové doplnky, no predtým konzultujte s vašim lekárom.