Mrazená Aloe Vera – Dôvody prečo ju mať doma

Mrazená Aloe Vera dokáže vyliečiť množstvo chorôb vďaka prospešným vlastnostiam. Samotná šťava je súčasťou ajurvedickej medicíny už stovky rokov!

Prínosy pre naše telo1. Je plná vitamínov a minerálov

Šťava aloe vera obsahuje mnoho vitamínov, minerálov a antioxidantov dôležitých pre naše telo. „Jedinú živinu ktorú v aloe vera nenájdete je práve vitamín D,“ hovorí Dr. Gautam. V súčasnosti Aloe Vera šťavu dokážete nájsť na trhu veľmi ľahko.

2. Bojuje s tráviacimi poruchami

Denná konzumácia aloe vera šťavy lieči mnoho tráviacich porúch, ako napríklad slabé trávenie, zápchy, prekyslený organizmus a plynatosť. Pomáha v zvyšovaní apetítu a kontroluje naberanie váhy.

3. Čistí toxíny z nášho tela

Pitie šťavy vypláchne z nášho tela toxíny. Pokiaľ ju budete piť ráno, výrazne pomôžete čistiacim biologickým procesom a to v mnohých smeroch.

4. Lieči anémiu (chudokrvnosť)

Aloe Vera je aktívne využívaná v ajurvedických príprav tiež známych ako Kumari. Veľmi užitočné pri liečení rôznych tráviacich a hepatických porúch, anémii, žltačke, chorôb spojených so žalúdočným žlčom, močovým mechúrom atď.

5. Vyrovnáva hormonálne problémy

Šťava je často využívaná aj v rôznych bylinkových tonikoch, na liečenie hormonálnych problémov ako aj porúch spojených s pankreasom a slezinou.

6. Skvelá pre vlasy aj pokožku

Aloe Vera šťava pomáha udržiavať hladkú a žiarivú pokožku a podporuje rast vlasov. Aplikácia na kožu pomôže s liečením popálenín a jaziev. Môže byť využívaná ako vyživovací a hydratujúci liek pre pokožku a kožu na temene.

7. Zlepšuje imunitu

Zdraviu prospešné vlastnosti šťavy z aloe vera taktiež stimulujú imunitný systém ľudského tela, najmä ak je skombinovaná s ideálnym nápojom bojujúcim proti zmene obdobia.

Prečo by ste si mali dať zamraziť aloe vera


Skvelým spôsobom, ako si aloe vera zachovať, je zamraziť ju. Takýmto spôsobom si ponechá svoje dôležité vlastnosti aj do budúcna a budete ju môcť využiť kedykoľvek.