Čo sa stane vášmu telu, ak budete piť kokosovú vodu každý deň

Mladé kokosové orechy obsahujú vodu zvanú kokosová voda. Je to skvelý nápoj s mnohými liečebnými účinkami. 

Je takmer bez kalórií, medzitým je bohatý na živiny ako antioxidanty, vitamín C a B, kalcium, železo, horčík, mangán, aminokyseliny a chutí skvelo!Konzumácia kokosovej vody zvyšuje imunitný systém, zabraňuje tvorbe rakoviny, bojuje proti predčasnému starnutiu a poskytuje mnoho iných výhod pre vaše telo.

Stačí si ju pridať do vašej smoothie alebo si ju vypite počas dňa, a užívajte si výhody ktoré vám tento mocný nápoj ponúka!

Balansuje úroveň pH

Nadmerný prísun spracovaných jedál, cukrov a sacharidov zakysluje vaše telo a tak ho robí náchylným k mnohým problémom, vrátane rakoviny. Na druhej strane, kokosová voda telo alkalizuje a zabraňuje tak dopadom acidózy na váš organizmus.

Reguluje krvný tlak

Tento nápoj poskytuje vysoké množstvo horčíka a draslíka, látky ktoré regulujú krvný tlak a pomáhajú vám kontrolovať ho.

Zmierňuje bolesti hlavy

Bolesti hlavy sú častým príznakom dehydratácie. Kokosová voda je bohatá na minerály a elektrolyty ktoré vaše telo dôkladne hydratujú.

Reguluje hladiny krvného cukru

Vysoký obsah aminokyselín a vláknin v kokosovej vode dopomáhajú v znižovaní obsahu cukru vo vašej krvi a tak aj zabraňujú vzniku cukrovky.

Skvelé diuretikum

Kokosová voda je silné diuretikum ktoré zvyšuje tvorbu moču a alkalizuje ho. Na liečenie problémov močového mechúra a obličiek, pridajte lyžičku soli do pohára kokosovej vody a pite 2 šálky tohto roztoku.

Podporuje zdravé srdce

Kokosová voda je skvelá pre zdravie nášho srdca, nakoľko neobsahuje žiaden tuk ani cholesterol. Znižuje tak riziko vzniku srdcových problémov a zvyšuje úrovne dobrého cholesterolu (HDL) v krvi. Zároveň zvyšuje krvný tok a znižuje riziko vzniku aterosklerózy