Ako si vyčistiť pečeň a žlčník s olivovým olejom a grepom

Pečeň je vitálne dôležitým orgánom, a tak očista žlčníka aj pečene jej dopomôže k správnej funkčnosti. Pečeň filtruje krv od toxínov, vírusov a baktérií, detoxifikuje alkohol a určité lieky a taktiež hrá významnú rolu v imunitnom systéme. 


Pečeň využíva Kupfferove bunky, druh bielej krvinky, aby zničila vírusy, baktérie, staré krvinky a iné látky ktoré prechádzajú pečeňou.

Dôsledky poškodenej pečene

Akonáhle sa pečeň poškodí, naruší sa jej schopnosť vysporiadať sa s infekciami, tvoriť enzýmy a dôležité proteíny, vylučovať kyselinu ktorá napomáha s trávením, absorbovať a skladovať vitamíny A, D, E a K, tvoriť a regulovať hormóny a odstraňovať z krvi odpad.

Príčiny poškodenia pečene

Pečeň sa môže poškodiť rôznymi liekmi, či už rekreačnými alebo predpísanými a taktiež nahromadením toxínov absorbovaných telom cez pokožku, dýchaním či trávením jedla obsahujúceho toxíny. Pečeň je taktiež poškodená autoimunitným útokom, ako neinfekčná hepatitída, no taktiež vírusovou hepatitídou či rakovinou.

Rakovina zvyčajne nezačína priamo v pečeni, no zvykne sa tam premiestniť z hrubého čreva, prsníkov, lymfatických uzlín, pľúc, pankreasu a žalúdka. Žijeme v dobe, kedy sme každým dňom vystavení množstvu všadeprítomných toxínov.

Ako si vyčistiť pečeň a žlčník

Pozn.:Mali by ste si najprv vyčistiť hrubé črevo a obličky predtým, než sa rozhodnete vyčistiť pečeň (petržlen (čajová forma) je skvelým prostriedkom na vyčistenie obličiek, zatiaľ čo ľanové semienka čistia hrubé črevo)

Obličky odstraňujú tekutý odpad zatiaľ čo hrubé črevo eliminuje tuhý odpad. Teda vyčistenie týchto dvoch orgánov napomôže k účinnej detoxifikácii a funkčnosti pečene.

Ranný nápoj:

Ingrediencie: polovička červeného grepu, štvrtina malého citróna, malý nastrúhaný strúčik cesnaku (ak sa nikam nechystáte), 1 – 2 lyžice extra panenského olivového oleja za studena lisovaného

Postup: Narežte grep na 4 kúsky a zbavte sa šupky. Štvrtinu citróna narežte a zbavte sa šupky. Kúsky zmiešajte v mixér. Pridajte strúhaný cesnak a olivový olej. Zmixujte na nízkej rýchlosti a vypite. Tento nápoj obsahuje bioflavonoidy (vitamín C komplex).

Počkajte 1 hodinu pred jedením.

Krok 2:
Je to logický krok využívajúci predošlý recept. Je to krátky (2-3 dňový) pôst. Vypijete už spomenutý nápoj tak ráno ako aj večer, a medzitým budete piť bylinkové čaje, zeleninový vývar a šťavy zo surových zelenín ktoré poskytujú dostatočnú výživu. Deň po a pred takýmto pôstom jedzte ľahké jedlá, najmä surové šaláty a surové ovocia.