Ako odstrániť mravce z vášho domova prírodneCesnaková voda


Tento repelent je veľmi účinný nakoľko mravce neznášajú zápach cesnaku. Na prípravu takéhoto prírodného insekticídu stačí rozpučiť pár strúčikov cesnaku a namočiť ich do hrnca vody na 24 hodín. Následne uvarte zmes na nízkom ohni počas 15 minút, potom ponechajte zmes vychladnúť a tak ju môžete aplikovať na miesta ktoré využívajú mravce.


Ryža

Kvasená ryža produkuje pleseň ktorú mravce neznášajú. Na to aby ste použili ryžu proti armádam mravcov vo vašom dome, stačí rozsypať trocha ryže kde mravce chodia. Mravce tieto zrnká ryže zoberú do svojho domova kde vďaka podzemnej vlhkosti začne kvasiť a tak vytvorí zápach ktorý prinúti mravcov zmeniť domov.
Pomarančová šupka

Pomarančová šupka vylučuje určitú látku ktorá je toxická pre mravce, no nie pre ľudí. Táto skutočnosť, a ľahká dostupnosť pomarančov robí z pomarančovej šupky asi najlepšou voľbou na boj proti mravcom v dome. Na to aby ste využili jej silu stačí ošúpať pomaranč a položiť šupky v miestách ktoré mravce používajú. Po chvíle uvidíte ako tam prestanú chodiť. Ak šupku začnú konzumovať, zomrú.

Kvasnice/Droždie

Kvasnice sú pre mravcov veľmi atraktívne kvôli ich textúre a zápachu, no v skutočnosti sú pre nich toxické. Pridajte 100 gramov kvasníc a 100 gramov cukru do litra vody a zmes vložte na miesto ktoré mravce používajú. Ak mravce chcete odohnať zo svojej záhrady, biela korenie je skvelé riešenie. Stačí zmiešať prášok bieleho korenia s trochou vody a zmes aplikovať na miesta kde sú mravce. To vám ochráni rastlinky pred mravcami.

Sóda bikarbóna

Všemocné riešenie je taktiež skvelé proti mravcom. Stačí troška sódy bikarbóny rozsypať na miestach kde sa mravce vyskytujú a váš domov mravce čoskoro opustia.